Zavrieť

Porady

odpocitatelna polozka

prosim o radu, lebo tomu nerozumiem ani rochu, od 1.1.2013 do 4.6.2013 som SZCO,+ zamestnanie do 31.5.2013, z toho som bola PN od 1.1.2013 do 31.5.2013, od 4.6.2013 evidencia na urade prace, tato trva stale, teda aj do 31.12.2013+ so poberala podporu v nezamestnanosti od 4.6.2013 - 4.12.2013, zaroven som sa zamestnala na dohodu od. 4.11.2013 do 31.12.2013, mam pozastavenu zivnosť od 4.6.2013 do 4.6.2014
Teraz nerozumiem ako je to s mojim DP a ako s odpocitatelnou polozkou na mna u manzela, ese dodoam, ze som majielom preukazu ZTP
Naposledy upravil Dav : 06.02.14 at 09:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK si bola na ÚP do 4.6.-31.12., za obdobie 7.-12., si môže manžel uplatniť NČ na Teba, ako manželku. Tvojími príjmami sú teda príjmy zo zamestnania, živnosti, z dohody znížené o zaplatené odvody, podpora. NĆ bude len rozdiel medzi príjmom a celkovou NČ-príjem/12x6.
    20 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Darina1234 a ja si podavam DP, aj pri pozastavenej zivnosti? a ja si uplanim odp. dane na danovnika za mesiace 1-6/2013?
    kn-alka odpočet na seba si VŽDY (pokiaľ nie si dôchodkyňa,alebo nemáš vysoké príjmy) uplatňuješ v celkovej sume.
    Odpočet na manžela sa musí vypočítať, na seba je vždy v celkovej sume.
    kn-alka DP sa podáva vždy za celý kalendárny rok, uvádzaš v ňom všetky zdaniteľné príjmy - zamestnanie+podnikanie
    Darina1234 a co stou dohodou, am mam mesacne hr, prijem 80 eur a cisty 74,40, neviem, am nemam odvedenu ziadnu dan
    avalik Darina a nechces si dat radsej DP vypracovat niekomu, kto sa tomu rozumie?
    Tweety Dohoda je príjmom, tú zarátaš tiež, tak ako je to v príspevku
    kn-alka podávaš DP typu B, v ktorom uvedieš príjmy zo zamestnania + príjmy z dohody (§ 5) príjmy z podnikania (§ 6) .... nájdi si účtovníčku - niekoho, kto ti vyplní DP
    Darina1234 avalik nie,
    Darina1234 hladam rady tu, dakujem
    kn-alka tak si zober pred seba DP typu B a čítaj všetky strany + poučenie.... neovládaš základné veci, takto DP nevyplníš.
    Darina1234 ja viem, ze neovladam, preto sa pytam, z vasich rad mi teda vychadza, ze ja podam Dp typu B kde uvediem svoje prijmy, a zaroven si manzel uplatni za mesiace, kedy som evidovana na UP, odpoc. polozku na mna
    ewita888 príjmy z podnikania si nemala žiadne? ani výdavky?
    Darina1234 mala som prijmy z podnikania 100 EUR a vydavky ziadne
    ewita888 predpokladám, že tvoj zdaniteľný príjem nepresiahol 1/2 nčzd, čiže 1867,97, tak?
    Darina1234 ano, lebo som mala aj prijem zo zamestnania v mesiacoch 1-5/2013, spolu priblizne 2000 EUR
    ewita888 veď píšeš, že si bola 1-5 na PN..
    Darina1234 ano, ten prijem som myslela aj PN, aj co mi este pri ukonceni prac. pomeru preplatili dovolenku, + prijem zo zivnosti, naozaj to neovladam, takze do mojho DP sa PN nezaratava,
    ewita888 nemocenské nie je zdanitelný príjem.. zrátaj si, koľko je dokopy príjem zo zamestnania, dohody a podnikania hrubý/ a zisti, či ti bola strhnutá aj daň v zamestnaní a pri dohodách.. ak je to menej, ako 1867,97 a dane ti neboli strhnuté, DP nebudeš musieť podávať
    Darina1234 zatial dakujem, povrdenia mam, zratam vecer, a uvidim,
    Darina1234 takze, uvediem cisla: zo živnosti - 100 EUR, zo zamestnania 416,56, strhnuta dan 8,32,z dohody 148,80
      zbaliť

    odpocitatelna polozka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.