Zavrieť

Porady

odpocitaelna polozka na manzelku v DP

Prosim o radu, od 4.6.2013 som evidovana na urade prace a do 4.12.2013 som poberala podporu v nezamestnanosti, od 4.11.2013 pracujem na dohodu so zarobkom 80 EUR, ma manzel narok na odpoc. polozku v DP na mna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Je otázne, či vôbec nejaká NČZD výjde v tomto prípade - lebo neuviedla si výšku príjmu??? - príjem aj zo zamestnania + dávku v nezamestnanosti + z dohody .. a ak by prichádzala do úvahy - tak len za celé mesiace evidencie!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Darina1234 no okolo 2080 EUR za cely rok, je v tom PN, 1 mesiac praca , podpora z UP a dohoda
    Katy a R - no vyzerá to tak, že pri takomto príjme ťažko niečo uplatníš ! (samozrejme, treba si zrátať presne, mzda sa počíta hrubá, odráta sa len poistné plus všetky dávky a ostatné príjmy pripočítaš )
    Darina1234 takze aj PN sa pocita do prijmu
    Katy a R samozrejme - všetky príjmy - okrem tých výnimiek, čo sú uvedené v § 11
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    áno, za mesiace júl - december.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Darina1234 velmi pekne dakujem, pojdem si pre povrdenie
    martinez ano, ma.... ale nie za jul-december ako pise tictac7, ale za cely rok... kratenie na pocet mesiacov sa aplikuje iba v pripade, ak nie su pocas celeho roka splnene podmienky (vid §11,5)... ale tu tie podmienky splnene su! vid §11,4

    vypocet sa potom urobi v sulade s odsekom 3
    Darina1234 ale ja som do 4.6.2013 bola v pracovnom pomere
    Katy a R nie sú splnené!!
    tictac7 martinez (Včera 17:04) ano, ma.... ale nie za jul-december ako pise tictac7, ale za cely rok... kratenie na pocet mesiacov sa aplikuje iba v pripade, ak nie su pocas celeho roka splnene podmienky (vid §11,5)... ale tu tie podmienky splnene su! vid §11,4

    vypocet sa potom urobi v sulade s odsekom 3
    ------------------------
    netuším aké máš znenie zákona, ale v platnom znení na rok 2013 máš podmienku podľa § 11 ods. 4 písm. a) - ktorá je v tomto prípade splnená až od 4.6. ....
    martinez ok, v otazke som si zle precital datumy... potom mas pravdu, ale len za predpokladu, ze nema dieta v domacnosti, o ktore by sa starala uz od zaciatku roka... to vsak zadavatel otazky neuvadza.
      zbaliť

    odpocitaelna polozka na manzelku v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.