Zavrieť

Porady

Splácanie nehnuteľnosti -

Dobrý deň
Mám tu takú pre mňa nie bežnú zmluvu, uzavretú medzi fyzickou osobou a neziskovou organizáciou. Fyz.osoba vlastní nehnuteľnosť a túto poskytuje do užívania neziskovke. Tá jej za to mesačne platí dohodnutú sumu, nájom nehnuteľnosti. Po dovŕšení poslednej splátky bude nehnuteľnosť patriť neziskovej organizácii. Splácať sa bude cca 20rokov Moja otázka je, či tieto mesačačné splátky sú pre neziskovú organizáciu daňovo uznateľný výdavok a či naopak tento príjem je pre fyzickú osobu príjem, ktorý musí zdaniť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no toto skôr vyzerá na predaj na splátky resp. leasing ako bežný prenájom... náklady na strane neziskovky by som účtoval obdobne ako splátky úveru a fyzická osoba tu sa jedná tiež o predaj na splátky... a to či to musí zdaňovať... hmm asi záleží od toho koľko rokov danú nehnuteľnosť vlastnila ak napríklad 5 rokov a teraz to začne predávať... tak by som to nezdaňoval.... ale ak do 5 rokov tak príjem podlieha dani z príjmu.... tam by som sa ale poradil ešte s daňovým poradcom... lebo nevieme kedy presne dôjde k prevodu danej nehnuteľnosti na katastri...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nejdú komentáre, resp. nefunguje požiadavka na upresnenie, takže:
    na základe akého ustanovenia v zmluve je zaručený prechod vlastníctva na neziskovku?

    Splácanie nehnuteľnosti -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.