Zavrieť

Porady

Tlačivo "Príloha" v PÚ

Vie mi niekto poradiť,či je nutné aby podnikateľ, ktorý je len fyzická osoba účtujúci v podvojnom účtovníctve taktiež odovzdal s daňovým priznaním aj prílohu k účtovnej závierke? Zdá sa mi totiž, že u takého malého podnikateľa je to zbytočné vypisovať také zložité tabuľky a rozpisy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaja37
    Vie mi niekto poradiť,či je nutné aby podnikateľ, ktorý je len fyzická osoba účtujúci v podvojnom účtovníctve taktiež odovzdal s daňovým priznaním aj prílohu k účtovnej závierke? Zdá sa mi totiž, že u takého malého podnikateľa je to zbytočné vypisovať také zložité tabuľky a rozpisy.
    Ak vedie PÚ, tak aj poznámky sú súčasťou uzávierky.

    jaja37 je offline (nepripojený) jaja37

    jaja37
    Ďakujem veľmi pekne, tušila som to, ale dúfam, že tam toho nemusím veľa vypisovať, že stačí len formou textu (nie tabuliek) približne uviesť formy účtovania , hospodárenie podniku a pod...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jaja37
    Ďakujem veľmi pekne, tušila som to, ale dúfam, že tam toho nemusím veľa vypisovať, že stačí len formou textu (nie tabuliek) približne uviesť formy účtovania , hospodárenie podniku a pod...
    Na poznámky nie je presne určené tlačivo, stručne popíšeš dôležité vecí, rozpíšeš poprípade to, čo vo výkazoch nie je.( napr. staré lízingy).

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    jaja37
    Vie mi niekto poradiť,či je nutné aby podnikateľ, ktorý je len fyzická osoba účtujúci v podvojnom účtovníctve taktiež odovzdal s daňovým priznaním aj prílohu k účtovnej závierke? Zdá sa mi totiž, že u takého malého podnikateľa je to zbytočné vypisovať také zložité tabuľky a rozpisy.
    Je to nutné, mám s tám osobné skúsenosti. Nemusí vypisovať zložité
    tabuľky a rozpisy a píšem len to čo sa ho týka. Nepoužívam predávané tlačivá
    ale som si sama vytvorila podľa platného opatrenia čo má byť v "prílohe".

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    Ja účtujem v PU už roky a podávam DP bez Poznámok. Keď som sa na to pýtala na DU (či ich chcú), povedali, že nie. Osobne si myslím, že pokiaľ nejde o zvlášť významné skutočnosti, ktoré by bolo potrebné v Poznámkach opísať, nie sú Poznámky od FO nutné. Ale vidím, že iný kraj iný mrav...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Adina
    Ja účtujem v PU už roky a podávam DP bez Poznámok. Keď som sa na to pýtala na DU (či ich chcú), povedali, že nie. Osobne si myslím, že pokiaľ nejde o zvlášť významné skutočnosti, ktoré by bolo potrebné v Poznámkach opísať, nie sú Poznámky od FO nutné. Ale vidím, že iný kraj iný mrav...
    ,
    Podľa zákona o účtovníctve §17, sa účtovná závierka v sústave PÚ skladá zo Súvahy, Výkazu ziskov a strát a Poznámok.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Kupila som tlacivo Poznamky a na poslednych stranach Prehlad penaznych prostriedkov. Musim ich vypisovat ked za cely rok som mala iba 518 - 1550 Sk a 568 - 2601 Sk? Tento prehlad pen.prostriedkov sa tyka tokov pokladnici?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    saglucka
    Kupila som tlacivo Poznamky a na poslednych stranach Prehlad penaznych prostriedkov. Musim ich vypisovat ked za cely rok som mala iba 518 - 1550 Sk a 568 - 2601 Sk? Tento prehlad pen.prostriedkov sa tyka tokov pokladnici?
    Nemusíš, vypisuješ len to, čo pokladáš z hľadiska firmy za dôležité uviesť. Prázdne strany dokonca nemusíš ani odovzdať.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Tweety
    Nemusíš, vypisuješ len to, čo pokladáš z hľadiska firmy za dôležité uviesť. Prázdne strany dokonca nemusíš ani odovzdať.
    Tweety velmi pekne dakujem, potesil si ma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.