Zavrieť

Porady

Prenájom súkromného auta samému sebe na IČO.

Prajem pekný deň. Viem že ohľadom tejto témy je tu toho rozpísané viac ale aj tak som nenašla presne to čo potrebujem. Mám súkromné auto, ktoré chcem používať vo vlastnej firme na IČO. Zaplatila som si cestnú daň ale neviem akým spôsobom to mám ošetriť, myslím tým zmluvu o prenájme dopravného prostriedku. Nemôžem si predsa auto prenajať sama sebe? Ako to mám zmluvne podchytiť aby to bolo v súlade s daňovými predpismi ak mi prídu na kontrolu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AKo píšeš, nemôžeš ho zmluvou prenajať sama sebe. Takže ho budeš jednoducho na podnikanie používať a budeš platiť daň z MV.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kathy2222 A ako je to potom s opravami a PHM-kami? Môžem si všetko dávať do nákladov aj keď nemám auto v majetku, alebo si ho musím vložiť do majetku a až potom si môžem opravy a phm-ky účtovať?
    Tweety Nemôže účtovať o opravách, keď ho nemáš v majetku.
    kathy2222 Ćiže najlepšia cesta je ho zaradiť do majetku. Ďakujem za rady a želám pekný zvyšok dňa.
      zbaliť

    Prenájom súkromného auta samému sebe na IČO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.