Zavrieť

Porady

Zdravotna poistovna

Dobrý deň, chcem sa opytat mam taky problem, zo zdravotnej poistovne mi prisiel list v ktorom sa uvadza, ze v dnoch 29-31.7. nemam urceneho platitela poistneho. V tom case som bol zamestnany a bolo to hned po skonceni strednej skoly a zaroven pred zaciatkom studia na vysokej skole. V tychto dnoch 29-31 som bol lekarom urceneho za prace neschopneho, nakolko som prekonal vaznu chorobu. Zamestnavatelovi som poskytol doklad od lekara (paragraf 2x, v praci som nebol 3 dni). V tom case som bol v skusobnej dobe (3 mesiace) a 2 tyzdne na to som dal v praci vypoved. Viete mi niekto pomoct, ze ako mam postupovat? Lebo inak mi hrozi, ze sa stanem samoplatitelom poistneho. Zdravotnej poistovni som dolozil doklad o studiu na vysokej skole a aj doklad o ulozeni maturitnej skusky.
Naposledy upravil mackopuf : 12.02.14 at 08:23 Dôvod: doplnený 7.mesiac
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Pozri do pracovnej zmluvy kedy máš dátum vzniku prac.pomeru.
mackopuf 20.6 - 12.8(vypoved) aj ked som tam bol uz 19.6. odrobenych celych 9 hodin
veronikasad Doplň mesiac v prvom príspevku.
veronikasad Mal si uzatvorenú dohodu alebo pracovnú zmluvu ?
mackopuf pracovna zmluva, zamestnavatel bol oboznameny s tym, ze som tam len docastne, ze ma caka vysoka skola
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    A v ostatné dni si bol prihlásený ako zamestnanec? Potom to vyzerá, že ťa zamestnávateľ odhlásil na tieto 3 dni, ale zabudol ťa prihlási ako PN. Najlepšie je zájsť do firmy, kde si bol zamestnaný a tam to ujasniť. V ZP to asi nevyriešiš, prihlasuje ťa zamestnávateľ.

    Jedine, že by si bol ochotný zaplatiť tie 3 dni ako samoplatiteľ a mal by si svätý pokoj (bolo by to 5,32 EUR).

    V ktorej si poisťovni?
    mackopuf V dôvere. Vidim to tak, ze to zaplatim. Dakujem za pomoc, navstivim este zamestnavatela a uvidim, ze co on na to.
    Chobot Bohužiaľ, v Dôvere ti to neviem pozrieť.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Bol si zamestnaný od 20.06. do 12.08. a ZP eviduje nedoplatok za dni od 29.07. do 31.07. - to znamená, že zamestnávateľ neuznal tvoju PN (píšeš že paragraf, takže NIE PN !!) a dal ti absenciu.
    Riešiť to musíš so zamestnávateľom, vyzerá to tak, že ti neuznal paragraf !!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mackopuf Aha, hmm cize ma vlastne vyradil z "hry" na tie 3 dni, ok zastavim sa tam a uvidim, ze co sa s tym da robit. Dakujem
    kn-alka podľa tohto to tak vyzerá, dostal si absenciu.
    Chobot Čo sa s tým dá robiť? Buď ti zamestnávateľ dodatočne uzná "paragraf"- teda celodenné ošetrenie (nemám rád ten názov "paragraf"), alebo ak nie, tak si fakticky bol tie 3 dni bez zamestnania a teda si samoplatiteľa a platí tá alternatíva, čo som uviedol hore, že si to zaplatíš sám.
    veronikasad alebo neplatené volno
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.