Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Turecka a DPH

Mám faktúru za dovoz tovaru z Turecka, účtovanie 501/321, žiadny vplyv dph pri faktúre. Potom mám výmer platieb z colného úradu s JCD, kde clo je 0 a DPH 32 eur, naúčtujem to 343/379, ale neviem do ktorého riadku to uvediem do daň. priznania k DPH...viete mi prosím poradiť??
ak fa je z 15/1 a jcd z 5/2, do ktoreho mesiaca pre DPH to vlastne zaradim ??
Dakujem !
Naposledy upravil maculienka20 : 13.02.14 at 07:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chelsea34198 je offline (nepripojený) Chelsea34198

    Chelsea34198
    Daňová povinnosť pri dovoze tovaru vznika podľa §21 zákona o DPH
    (1) Daňová povinnosť pri dovoze tovaru vzniká

    a) prepustením tovaru do colného režimu voľný obeh,
    b) prepustením tovaru do colného režimu aktívny zušľachťovací styk v systéme vrátenia,
    c) ukončením colného režimu dočasné použitie s čiastočným oslobodením od cla,
    d) pri späť dovážanom tovare prepustením do colného režimu voľný obeh z colného režimu pasívny zušľachťovací styk,
    e) nezákonným dovozom tovaru,
    f) odňatím tovaru colnému dohľadu.
    g) v ostatných prípadoch, keď vznikne colný dlh pri dovoze tovaru.

    (2) Daňová povinnosť pri tovare podľa odseku 1 vzniká dňom prijatia colného vyhlásenia na prepustenie tovaru do príslušného colného režimu alebo dňom, v ktorom colný dlh vznikol iným spôsobom ako prijatím colného vyhlásenia.

    (3) Pri tovare prepustenom do colného režimu dočasné použitie s čiastočným oslobodením od cla sa daň vypočíta vo výške, v akej by sa vypočítala pri tomto tovare, ak by tovar v okamihu prepustenia do colného režimu dočasné použitie s čiastočným oslobodením od cla bol prepustený do colného režimu voľný obeh.

    a do daňového priznania to ide r. 24 alebo 25 -§51 ods. 1d a nadväzne §49 ods.2 d)

    Marianna4 je offline (nepripojený) Marianna4

    Marianna4
    Dph z JCD vstúpi do daň. priznania v období, kedy ho zaplatíte colnici. Ak JCD máte z 5/2 a zaplatíte ho vo februári, tak si odpočítate vo februári. Riadok priznania je 25.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maculienka20 Tym padom uz k fakture nedavam ziadnu dph ? Nauctujem len 501/321, ziadna 343 vyplyvajuca z FA? Zaplatim teda 32 EUR colnemu uradu a potom si to prostrednictvom dan. priznania k DPH uvediem do riadku 25 ? to je jedine miesto kam to v DPH dam?
    Marianna4 Faktúru bez DPH - 501/321. JCD : 343/379.
    Zaplatíte DPH colnému úradu a do daňového priznania na r. 25 odpočítate 32 €.
    maculienka20 Marianna4 ďakujem veľmi pekne, ešte by si mi prosím poradila, či mám naúčtovať to JCD do faktúr alebo do interných dokladov?
      zbaliť

    Dovoz tovaru z Turecka a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.