Zavrieť

Porady

DHM do 30000,-

Ahojte poradaci,
v prvom rade Vam strasne dakujem, ze ste...
Mam nasledovnu vec: v roku 2004 som si uctovne odpisala dlhodoby majetok s dobou pouz.dlhsou ako 1 rok a s vst.cenou do 30 tis. len vo vyske 50% VC (cize som si odpis rozdelila na 2 roky, co mozem). Lenze ja som si to takto uplatnila aj danovo. Neviem co ma k tomu viedlo, neviete mi poradit, ci nie je niekde v zakone o DP nieco taketo? Lebo ja to tam neviem, najst. Ide mi len o to, ci si tych zvysnych 50 %, ktore odpisem uctovne tento rok (2005) mozem dat v tomto roku do danovych odpisov, alebo len dodatocnym DP k r.2004...
Dakujem za skoru odpoved )))
Barbar
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    podla mna ak ide o HM nie je to mozne pretoze je jasne definovane v zakone o dani z prijmov co sa chape za hmotny majetok...vy uctovne si mozte urcit odpisy ale predsa danove a uctovne odpisy sa nemusia rovnat pretoze uctovne vyjadruju realne opotrebenie kdezto danove odpisy su fiskalnou politikou statu...takze dodatocne za rok 2004

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    Pri majetku do 30 tis, ktorý je zaradený v účtovníctve, ako majetok odpisovaný sa plne akceptujú účtovné odpisy.

    Barbarka je offline (nepripojený) Barbarka

    Barbarka
    No, obavam sa aj ja... Len som sa spoliehala na to, ze som mozno nieco prehliadla, ale asi som minuly rok naozaj chybila

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nájdeš to vylučovacou metódou. ZDP upravuje odpiisy u majetku nad 30000 SK (hmotný). Neupravuje odpisy u majetku s nižšou cenou. Teda akceptuje to, čo má v účtovníctve.
    Ak si si dala majetok do 30000 Sk ako odpisovaný - dlhodobý na 022, tak ho musíš odpisovať dlhodobo, teda viac ako rok. Inak by si urobila chybu podľa účtovných postupov.
    A ZDP ti akceptuje to, čo máš v účtovníctve. LEBO TI NEURČUJE, ČO MአROBIŤ.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Pre Barbarka: Ešte odporúčam dať to do vnútropodnikovej smernici - účtovanie majetku do 30000,- Sk - rozpísať postup. A bude to OK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.