Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    buchač ...ponáhľa sa asi ...

    Lebo je prenasledovaná/ý ....
    misoft A to tam na nás ešte kričí ........ ako keby sme hluchí a slepí boli.......

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    Noooooooooooo

    Napríklad vlk dlhodobo prenasledoval zajaca = niekoľko rokov
    (a nič sa nedialo, dokonca sa všetci na tom smiali)
    buchač ....aj Jerryho prenasledoval Tom ...hehehe...
    LukyKs Ešte by ma obvinili, že propagujem Emeriku

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Nebezpečné prenasledovanie (§ 360a)
    Nová skutková podstata trestného činu nebezpečného prenasledovania spočíva v dlhodobom prenasledovaní, ktoré je spôsobilé vzbudiť u poškodeného dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jeho blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života. Prenasledovaním sa pritom rozumie vyhrážanie sa ublížením na zdraví alebo inou ujmou poškodenému alebo jemu blízkej osobe, vyhľadávanie osobnej blízkosti poškodeného alebo jeho sledovanie, kontaktovanie prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti vôli poškodeného, zneužitie osobných údajov za účelom získania osobného alebo iného kontaktu, alebo iné obmedzovanie poškodeného v jeho obvyklom spôsobe života. Sankcia dosahuje jeden rok odňatia slobody, resp. šesť mesiacov až tri roky v prípade, ak je trestný čin spáchaný na chránenej osobe, závažnejším spôsobom konania, z osobitného motívu alebo verejne.
    Tento trestný čin je zároveň výnimkou zo zásady oficiality, resp. legality (upravenej v § 211 ods. 1 Trestného poriadku), ktorá spočíva v dispozičnom práve poškodeného týkajúcom sa začatia trestného stíhania, resp. pokračovania v trestnom stíhaní, t. j. oprávnenie začať trestné stíhanie a pokračovať v ňom je možné len so súhlasom poškodeného (postačuje súhlas aj jedného poškodeného z viacerých).



    ...musí byť splnená dôvodná obava.....
    LukyKs Ja mám dovodnú obavu, že v tejto forme pýtajúci sa nepochopí tvoju odpoveď
    (ak vobec pochopil svoju otázku )
    lujza.j ja tiež..ale keby náhodou....

    aký časový usek sa dá považovať za: ,,dlhodobý,,? pri pojme dlhodobe prenasledovanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.