Zavrieť

Porady

DPH z benzínu z auta, ktoré nie je v majetku

Mám človeka, ktorý previedol svoje auto z majetku firmy (FO) do osobného vlastníctva. Je platcom DPH, čiže si uplatňoval pri benzíne DPH. Môže to robiť aj naďalej, pokiaľ bude auto používať na pracovné účely?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JAJA11
Mám človeka, ktorý previedol svoje auto z majetku firmy (FO) do osobného vlastníctva. Je platcom DPH, čiže si uplatňoval pri benzíne DPH. Môže to robiť aj naďalej, pokiaľ bude auto používať na pracovné účely?
NIe, ak auto nebude v majetku Fo nemôže si uplatňovať nákup PHM, iba náhradu za jeho používanie cez zákon o CN.(6,2).
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

Tweety
NIe, ak auto nebude v majetku Fo nemôže si uplatňovať nákup PHM, iba náhradu za jeho používanie cez zákon o CN.(6,2).
Ale veď keď ide na pracovnú cestu potrebuje aj benzín, a keď je to nákup benzínu na pracovnú cestu ktorá sa týka FO tak by si mal uplatňovať dph z phm-ktorá by vlastne mala ísť do nákladov FO. Mýlim sa?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

.lena.
Ale veď keď ide na pracovnú cestu potrebuje aj benzín, a keď je to nákup benzínu na pracovnú cestu ktorá sa týka FO tak by si mal uplatňovať dph z phm-ktorá by vlastne mala ísť do nákladov FO. Mýlim sa?
Mýliš sa, ak by mal auto v majetku, vtedy by si mohol nákup pHM ( aj iné náklady na prevádzku)uplatňovať, ale tak musí postupovať iba cez náhrady(6,2) podľa zákona o CN.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

Už som to pochopila , nemôže si odpočítať dph.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

A pridávam otázku. Ak FO používa auto zapožičané od inej FO na základe zmluvy, vtedy si môže odpočítavať dph?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

.lena.
A pridávam otázku. Ak FO používa auto zapožičané od inej FO na základe zmluvy, vtedy si môže odpočítavať dph?
Z čoho odpočítať, z nájmu, alebo z nákupu PHM?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

.lena.
Ale veď keď ide na pracovnú cestu potrebuje aj benzín, a keď je to nákup benzínu na pracovnú cestu ktorá sa týka FO tak by si mal uplatňovať dph z phm-ktorá by vlastne mala ísť do nákladov FO. Mýlim sa?
Aj ja si myslím, že okrem 6,2 si dá do nákladov aj benzín, len je otázne, či si pri ňom môže uplatniť DPH. To by som sa nehádala.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

Tweety
Z čoho odpočítať, z nájmu, alebo z nákupu PHM?
Z nákupu phm
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

JAJA11
Aj ja si myslím, že okrem 6,2 si dá do nákladov aj benzín, len je otázne, či si pri ňom môže uplatniť DPH. To by som sa nehádala.
Už mi svitlo : benzín preplatí zamestnancovi ako cestovnú náhradu na základe najazdených kilometrov a spotreby podľa technického, takže nemá doklad na základe ktorého by si odpočítal dph.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

.lena.
Už mi svitlo : benzín preplatí zamestnancovi ako cestovnú náhradu na základe najazdených kilometrov a spotreby podľa technického, takže nemá doklad na základe ktorého by si odpočítal dph.
No vidíš, všetko sa dá pochopiť. Pri nájme auta si uplatní nákup PHm aj dph, ak je plátcom.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

Tweety
No vidíš, všetko sa dá pochopiť. Pri nájme auta si uplatní nákup PHm aj dph, ak je plátcom.
Ďakujem, odľahlo mi. Teraz je také obdobie - daňové keď pochybujem o všetkom či robím správne.
0 0
adam11 adam11

adam11 je offline (nepripojený) adam11

Tak moze si uplatnit dph z phm ak ma auto prenajate od inej FO so zaplatenou CD...
Naposledy upravil adam11 : 29.03.06 at 08:04
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

adam11
Tak moze si uplatnit dph z phm ak ma auto prenajate od inej FO so zaplatenou CD?
Pozorne si prečítaj moju predchádzajúcu odpoveď , ktorá je áno.
0 0
adam11 adam11

adam11 je offline (nepripojený) adam11

Pardon za ten ?. Len si myslim, ze je potrebne mat zaplatenu CD.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Tweety
NIe, ak auto nebude v majetku Fo nemôže si uplatňovať nákup PHM, iba náhradu za jeho používanie cez zákon o CN.(6,2).
A čo § 19 ods. e) zákona o dani z príjmov ? ...ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý km jazdy podľa osobitného predpisu (zákon 283/2002 o cestovných náhradách).
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ľuba
A čo § 19 ods. e) zákona o dani z príjmov ? ...ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý km jazdy podľa osobitného predpisu (zákon 283/2002 o cestovných náhradách).
Výška náhrady za spotrebované pohonné látky predsa nie je bloček o nákupe PHM! Je to prepočet podľa spotreby v TP, najazdených kilometrov a ceny PHM.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Áno, to je v poriadku, ale Tweety to napísala tak, že si nemôže uplatňovať náhradu PHM (prepočítanú) len "kilometrovné". Aspoň ja som to tak pochopila.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ľuba
A čo § 19 ods. e) zákona o dani z príjmov ? ...ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky a základnej náhrady za každý km jazdy podľa osobitného predpisu (zákon 283/2002 o cestovných náhradách).
Ale veď predsa ja som tom napísala v takom istom duchu.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Tak je potom všetko v poriadku.
0 0
domacnost domacnost

domacnost je offline (nepripojený) domacnost

moja malá pripomienka a môže si vlastne platca dph uplatniť cestovnú náhradu 6,20? viem , že kedysi to neplatilo, hm?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať