Zavrieť

Porady

DPH podľa §7a a nákup tovaru z EÚ

Dobrý deň, prosím o radu. Som zaregistrovaná na DPH podľa §7a kvôli nákupu služieb Google a teraz v januári som nakúpila tovar z EÚ. Môj dodávateľ si ma našiel v systéme, že som platca DPH na SK a poslal mi faktúru za tovar bez DPH. Je to moja prvá faktúra v sume 250 €. Mám to teraz v januárovom daňovom priznaní zdaniť a zaplatiť DPH? Je potrebné k tomu ešte nejaký kontrolný výkaz alebo niečo iné?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ... ak zdaniteľná osoba použije pri objednávaní tovaru z iného členského štátu identifikačné číslo pre daň, pretože sa má za to, že táto osoba sa dobrovoľne rozhodla použiť na transakciu daň v štáte nadobudnutia tovaru, v tuzemsku, a túto je povinná zaplatiť do štátneho rozpočtu SR. V tomto prípade musí svoje IČ DPH použiť pri každom ďalšom objednaní tovaru z iného členského štátu najmenej po dobu dvoch kalendárnych rokov. V tejto súvislosti bolo upravené zákonom č. 246/2012 Z.z. s účinnosťou od 1.10.2012 ustanovenie § 11 ods. 5 zákona o DPH, na základe čoho bol dosiahnutý súlad zákona o DPH s nariadením. ...


    viac tu
    lenca ďakujem za odpoveď. Len sa ešte chcem opýtať, či je potrebné posielať ešte nejaké iné tlačivo okrem daňového priznania...napr. kontrolný výkaz

    DPH podľa §7a a nákup tovaru z EÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.