Zavrieť

Porady

Ako - kam zaevidovať došlú fa od zahraničnej firmy, ktorá je registrovaná v SR pre DPH?

Mám došlú fa od firmy, ktorá má sídlo v ČR ale v SR je registrovaná pre DPH, má pridelené IČ DPH : SK.... . / Podotázka: hoc na fa má uvedené iba: DIČ: SK.. a nie správne IČ DPH - môže to tak byť alebo mám žiadať o opravu údajov?/ Fa je vystavená v EUR s 20% DPH. Mám takúto DFA zaevidovať do okruhu tuzemských došlých faktúr alebo do okruhu zahraničných DFA - ale potom cez ktorý vzor účtovania? A tiež ju mám dať na analytiku 321 - zahraničné fa alebo tuzemské? Volala som na hot-line ale ich odpoveď nebola jednoznačná. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Ja by som žiadala o opravu faktúry. Lebo ak fakturujú s IČ DPH slovenským, tak je jedno, že majú sídlo v ČR, musia vystaviť s 20% slovenskou daňou a odvedú daň v SR. A ty budeš mať právo na odpočet. Zaúčtovať v omege môžeš potom kľudne do okruhu DF (vzor 20) alebo aj do zDF (vzor 71). Účet 321 - bude podľa toho, do ktorého okruhu to zaúčtuješ. To je už jedno.

    Ako - kam zaevidovať došlú fa od zahraničnej firmy, ktorá je registrovaná v SR pre DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.