Zavrieť

Porady

NČZD manželka je 60% invalid

Ahojte, len si chcem overiť či dobre rozmýšľam pri vyplnení DP FO typ A:
Manžel bol zamestnaný 9 mesiacov, medzi tým 1 mesiac PN. Potom 2 mesiace evidovaný v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Manželka je invalidná dôchodkyňa /60%/ .
NČ na daňovníka môže ísť celá, že ? 3735,94 e
a NČ na manželku ID koľko? rozdiel medzi 3735,94 a inval.dôchodkom za rok 2013 ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. ÁNo, celá
    2. NČ ako rozdiel , správne, za predpokladu, že ID je celý rok.

    no ID je celý rok, ale teraz mi doniesli ešte jedno potvrdenie o zdaniteľných príjmoch pre ID že pracovala na prac.zmluvu 6 mesiacov, čo s tým? Mám dať manželovi na ňu nezdanit. časť v sume rozdielu ID +úhrn zúčt. a vyplatených príjmov ?
    Postup pri uplatnení NČ je taký. Od celkovej NČ odpočítaš jej vlastný príjem, ponížený o zaplatené odvody.

    Do vlastného príjmu manželky (manžela) sa započítava akýkoľvek príjem, aj keď je od dane z príjmov oslobodený, okrem zamestnaneckej prémie, daňového bonusu, zvýšenia dôchodku pre bezvládnosť a okrem štátnych sociálnych dávok, znížený o zaplatené poistné a príspevky na zdravotné a sociálne poistenie, ktoré bola povinná platiť.
    Naposledy upravil Tweety : 11.03.14 at 11:13
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sattelitka vďaka a pri tom ID je jedno že na koľko % je invalid ?
    sattelitka no ID je celý rok, ale teraz mi doniesli ešte jedno potvrdenie o zdaniteľných príjmoch pre ID že pracovala na prac.zmluvu 6 mesiacov, čo s tým? Mám dať manželovi na ňu nezdanit. časť v sume rozdielu ID +úhrn zúčt. a vyplatených príjmov ?
    kn-alka áno, tak
    veronikasad Doplň výšku základu dane u manžela.
    sattelitka takto: za r.2013 podľa nového si môže uplatniť NČZD lan ak spĺňa určité podmienky, a ak dosiahol zdanit.príjem, tak si podľa nového nemôže. Je to tak? Teraz som to prečítala na nete. Nerozumiem tomu :-(
    Veronika výška príjmu je u inval. dôchodkyne (úhrn príjmov mínus poistné ) je 737 eur.
    Katy a R do príjmu manželky idú VŠETK príjmy, okrem presne uvedených v § 11 ... (aj zdaniteľné, aj nezdaniteľné, aj výhry , nemocenské a iné dávky a pod...) - skôr si myslím, že ten príjem bol dosť vysoký, - že či vôbec niečo ostane na uplatnenie ???
    a čo si uplatnila v svojom DP - to s manželovým nemá nič ..
    Tweety nevadí
    sattelitka Ahojte, no ale z DÚ mi to vrátili, že vraj si nemôže na manželku odpočítať NČZD ............tak ako to vlastne je správne.
    kn-alka však koľko mala manželka spolu príjmov? zo zamestnania+invalidný dôchodok? Ak mala manželka príjem vyšší ako tých 3735,94 €, tak si nemá čo odpočítať.
    sattelitka nie, nemala ale že vraj ak bola aj zamestnaná, tak si nemôže na ňu uplatniť NČZD !
    Tweety satelitka, nič neplatí že vraj, akože, platí zákon, prečítaj si znenie §11 ešte raz.
    sattelitka vytlačím si to, a zoberiem im ukázať na DÚ !
    vďaka !
      zbaliť

    NČZD manželka je 60% invalid

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.