Zavrieť

Porady

Môžem používať softwer ak je licencia na iné meno?

Dobrý deň môže účtovná jednotka použiť účtovný software, ak licenciu vlastní niekto iný? Napr. brat si kúpil účtovný softwér, v ktorom vedie účtovníctvo, avšak tam môže byť viac firiem pridaných. Môžem v jeho softe viesť účto aj ja, ako iná firma, zvlášť, alebo si musím kúpiť svoj na svoju licenciu?
hmmmm?
7 komentárov     zbaliť
taiko licencia je obvykle na instalaciu(-cie), ci?
BUTTON. ahá tak, asi....vďaka
misoft Presne tak - ako taiko píše - licencie sú na software, nie na osobu. A licencia umožňuje ten software legálne nainštalovať a užívať - a kto ho bude užívať, je predsa jedno. Dôležité je, aby software bol legálny a linecnia sa dala potvrdiť/doložiť (kým, je jedno, sú tam predsa licenčné čísla a tie sú potom aj v tom software).
BUTTON. no veď toto...či to je jedno...???
misoft Uvediem príklad: nový program v počítači. Zaregistrujem ja, ale bude v počítači môjho potomka a bude ho používať. Ich nebude zaujímať, KTO ho používa, ale či je na neho LICENCIA!
BUTTON. súhlasím...vďaka
marjankaj Dušan, niektoré softy majú rôzne licencie. Napríklad na "nekomerčné použitie"(MS OFFICE).
Zrejme by ich zaujímalo, či náhodou nie sú používané na podnikanie. Rád by som však vedel, ako by to dokazovali.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    opýtaj sa priamo u výrobcu softwéru, prípadne pozri na jeho stránke...
    niektorí to majú uvedené, napr.
    http://www.stormware.sk/Podpora/FAQ/...orusu/?id=1399
    alebo
    http://www.stormware.sk/Podpora/FAQ/...-Ucet/?id=1394
    predpokladám, že píšeš o Pohode, pozri do ich Faq - určite tam nájdeš aj svoj prípad
    BUTTON. nie o Alfe od Krosu
    BUTTON. á..klikla som na link, skúsim pozrieť v tom našom, zatiaľ ďakujem ste zlatí..

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    len doplním príspevok "heni": v prípade ek. softu pohoda je vlastníkom licencie ten, kto soft kupuje (fo, po) a je taktiež možný prevod licencie na inú fo, po za poplatok so súhlasom tvorcu softu. (realizoval som 2x)
    licencia.png  

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak má brat v predmete podnikania vedenie účtovníctva a túto činnosť ti bude faktúrovať - ano.
    BUTTON. nemá....ďakujem

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    myslím, že by účtovníctvo mal faktúrovať brat...... aby nemohol nik napadnúť, že používa niekto nelegálne software.... ako sa vysporiadate vy dvaja, je už vaša vec.....
    ak chcete mať svoje príjmy pod kontrolou, bolo by lepšie kúpiť si software na svoju firmu .....
    BUTTON. no to bude asi najlepšie, myslela som že využijem.. ďakujem
    marjankaj A čo je to nelegálne používanie legálneho softvéru????

    Môžem používať softwer ak je licencia na iné meno?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.