Zavrieť

Porady

Trzby ERP a KV

Ja nahravam v MRP denne trzby od 01 uz cez pokladnu. Citala som ze maju byt suhrnne ( tak neviem ci to moze byt aj takto) :
"Do tabuľky D1 vstupujú sumárne údaje zo zdaniteľných plnení, pri ktorých bol doklad vystavený prostredníctvom ERP. "
A ma sa uvadzat nejake cislo dokladu ( z uzavierky? ) - to neviem teraz najst kde som to videla...
V prehlade ked si pozeram KV vo vystupoch u uctovnictva vidim jednotlive trzby ako som ich nahrala denne - neviem ako to potom vyzera ked sa to odosle -spocita to a vo vykaze je jedna suma?
Uz len toto doriest a snad to dnes odoslem.
Ozaj -mozem dnes odoslat KV a v pondelok DPH ... ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fabius je offline (nepripojený) Fabius

    Fabius
    Podľa mňa KV môže ísť skôr, len daňové priznanie nemôže, takže ja si myslím, že môže ísť KV dnes a v pondelok DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nika.sum suhlasim, ja preistotu posielam najprv KV a vzapati DPH, istota je gulomet....
    truch Písala som si s FS , pridávam ich odpoveď:

    Finančná správa: Ak platiteľ dane podáva daňové priznanie skôr ako 25. deň nasledujúci po skončení zdaňovacieho obdobia, podá spolu s daňovým priznaním v rovnaký deň aj kontrolný výkaz. Platiteľ dane môže podať kontrolný výkaz za zdaňovacie obdobie aj skôr ako podá daňové priznanie.


    Finančná správa: Ak to poslete v jeden den - na poradi nezalezi
    nika.sum ja pre to posielam najprv KV, keby nahodou prislo k nejakej necakanej udalosti, padla stranka, padol moj PC a pod., aby sa nestalo, ze to potom nestihnem podat v jeden den...
      zbaliť

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    tržby idú sumárne, ja si v pokladni uvádzam číslo dennej uzávierky, v KV to ale nie je vidno. Nemôžeš odoslať KV dnes a DPH až v pondelok, musí to byť v jeden deň, najprv KV a hneď DPH
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    emily 2 Dakujem
    emily 2 Ja ma na dennej uzavierke cislo bapr.: Z1:00596 - to by mohlo byt to cislo ? - idem to este podopisovat,,,
    nika.sum KV moze ist skor aj rozdielom niekolko dni, ale DPH DP nemoze byt skor podane ako KV.
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    V mrp budes vidiet v KV vsetky nahrane trzby, ale do KV ti to potom natiahne suhrnnu sumu. Na skoleni povedali, ze KV moze ist skor ako DP dph, nemoze to byt naopak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.