Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať výhodný nákup?

Čaute,
akurát som sa dozvedela a chcem sa uistiť a to :
Keby som šla si kúpiť tovar do veľkoskladu napr. na kamošovu firmu , ktorá tam ma zľavu a on si ten nákup nedá do účtovníctva ? Pred kontrolnými výkazmi to šlo úplne jednoducho, blok som si odložila a bolo. Vraj teraz by takýto nákup napadli na DÚ, lebo predajca vykáže predaj a nie je na druhej strane u PO osoby vykázaný nákup.
veronikasad Nech ti ho kamoš predá za nákupnú cenu, alebo s min.rabatom cez ERP a máš po probléme.
hrosko lenže ja to nechcem do účtovníctva si dať, lebo to je nákup napr. kamošovi na jeho súkromné účely... a ja nemusím používať erp, lebo nespadám do toho.... proste mám viacej známych, čo si chcú nakupovať napr. za moje , alebo kamošove veľkoobchodné ceny vo veľkoskladoch
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    v zakone o dani z prijmov sa pise, ze do danovych vydavkov MOZNO zahrnut.... nikde v zakone nenajdes ze MUSIS zahrnut do danovych vydavkov, takze nevidim dovod na to, ak doklad nebude v uctovnictve, ze by to mal DU napadnut;

    Ako zaúčtovať výhodný nákup?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.