Zavrieť

Porady

nárok na daňový bonus - časť roka nezamestnaný

potrebovala by som potvrdiť, či je správne: príjmy zo závislej činnosť časť roka a zvyšný rok je nezamestnaný bez poberania príjmov, nárok na daňový bonus spĺňa, lebo sú príjmy zo záv. činnosti a dosahuje minimálnu výšku príjmu. má nárok na celý rok na daňový bonus? manželka si neuplatňovala. ďakujem
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Uveď výšku hrubej mzdy
ccokoladecka 2350
ccokoladecka vychadza preplatok na dani po uplatneni NČZD + nárok na doplatenie DB za obdobie 7 mesiacov, pretože 5 mesiacov bol nárok uplatňovaný cez zamestnávateľa. je tak správne
veronikasad Môže mať aj preplatok na dani, aj doplatenie DB - ak si DP správne vyplnila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Má nárok na doplatenie DB, v DP uvedieš nárok za celý rok a sumu vyplatenú zamestnávatelom. Rozdiel doplatí DU.
    Prílohou sú rodné listy detí + potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa skončilo povinnú školskú dochádzku
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ccokoladecka dakujem velmi pekne
    NAVA Dobrý deň, snažila som sa vyplniť DP typ A ako ste uviedli nárok na 12 mesiacov a na riadku 58 uvediem sumu bonus za(6-10), ktorú mu uplatnil zamestnávateľ ale pri kontrole mi stále vyhadzuje chybu a neviem zistiť prečo.( hrubu mzdu splnil) moju otázku som zadala aj cez Drak tak sa vopred ospravedlňujem že sa pýtam aj tu.
    Ďakujem.
    veronikasad Uviedla si meno dieťaťa a počet mesiacov (12) na druhej strane DP ?
    NAVA Áno, meno dieťaťa, rodné číslo zaškrtla som kolonku 1-12, uplatňuje si aj NČZD na manželku spĺňa nárok, daň na úhradu 0 , vznikol mu preplatok aj na dani. Vypísala som tlačivo cez eDane java 2014.
    NAVA Skúsila som to znova vyplniť a stále mi píše že formulár obsahuje logické chyby /Riadok 56 = 0.00 - § 33 ods. 1: ak r32>= 2 026,20 potom r56 = Suma_DB. Pre každé dieťa ak je zaškrtnuté pole 1-12 na r30, potom suma za 1 dieta=254,64. Inak suma za 1 dieta=(21,03 *počet zaškrtnutých mesiacov z 1-6 z r30)+(21,41 *počet zaškrtnutých mesiacov zo 7-12 z r30) Koniec (Pre každé dieťa) Suma_DB=súčet súm za jednotlivé deti ./ Nárok na daňový bonus má riadok 32 5785,38€, časť roka nezamestnaný , 4-5 dohoda, 6-10 PP. Nerozumiem čo robím zle. Ďakujem.
    ccokoladecka aj mne toto iste stale vypisuje, neviem, ci to odignorovat. prosim das mi vediet, co ti Drak odpisal?
    NAVA Jasné, podala som aj podnet na finančné riaditeľstvo tak som zvedavá na ich odpoveď.
    ccokoladecka tu ta ista chyba a uz o tom vedia na fin. sprave http://www.porada.sk/t236659-danove-...013-typ-a.html
    NAVA No super a ja môžem lámať hlavu kde som urobila chybu. Ďakujem. NO aj tak som zvedavá na ich odpoveď ak nejaká príde.
    NAVA Takže chyba by už mala byť odstránená, dostala som odpoveď z finančného riaditeľstva.
      zbaliť

    nárok na daňový bonus - časť roka nezamestnaný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.