Zavrieť

Porady

odpis pohľadávky do daňového priznania

potrebujem poradiť, skúsite?
V tomto roku som robila odpisy pohľadávok, a potrebujem to dať do daňového priznania:
1. pohľadávka z roku 2003 vo výške 312 eur - túto si do daňových výdavkov uplatniť nemôžem, lebo vznikla pred 1.1.2004
2. pohľadávka splatná 5.1.2010 - viac ako 1080 dní po splatnosti- vo výške 100 eur
3. pohľadávka splatná 14.12.2009 - viac ako 1080 dní po splatnosti - vo výške 10,20 eur
4. pohľadávka splatná 31.12.2013 - viac ako 360 dní po splatnosti - vo výške 40 eur

Pri pohľadávkach 2.,3.,4. som si nie istá aký postup mám použiť - par. 19 ods. i alebo par. 19 ods. r zákona o dani z príjmov ?

Môžem použiť par. 19 ods. r a vtedy by to vyzeralo takto?
2. do daňových výdavkov v plnej výške
3. do daňových výdavkov v plnej výške
4. do daňových výdavkov vo výške 20 %, čo je 8 eur, a zvyšných 80 %, čo je 32 eur, bude ako pripočítateľná položka
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    breana v účtovníctve som o opravných položkách neúčtovala, urobila som priamo odpis pohľadávky na 546
    tictac7 breana (24.02.14 11:43) v účtovníctve som o opravných položkách neúčtovala, urobila som priamo odpis pohľadávky na 546
    -----------------------------
    zaujímavé - prosím, ako sa dá v účtovníctve neúčtovať a urobiť odpis na 546?
    breana neúčtovala som o opravných položkách, resp. nevytvárala som opravné položky k týmto pohľadávkam, urobila som len účtovný zápis 546/311, a chcem vedieť, v akej výške je odpis týchto jednotlivých pohľadávok daňovo uznateľný
      zbaliť

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    ja by som tiez potrebovala poradit mam pohladavu z roku 1996 v sume 2.032,40 na ktoru v roku 2005 bola vytvorena 100%OP, ktorá bola pripocitatelnou polozkou v DP teraz ju chcem v roku 2013 vyradit az mi tu uz nestrasi ako postupovat

    vyradim v celej sume 2.032,40 a zase pripocitam alebo ako prosiiim

    nikto mi nevie fakt poradit v tomto
    Naposledy upravil zuzanna : 01.03.14 at 18:41
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzanna velmi pekne prosim reagovat na toto
    Dáša_ nevidím logický dôvod, prečo by si mala pohľadávku 2x pripočítavať
    zuzanna tak ju len vyradit ako 391/311???
    zuzanna prosim ako vyrdit takuto pohladavku
    Petra29 vyradíš 391/311, zapíšeš do podsúvahy, účtovný náklad nevznikol, daňovo si ju už vysporiadala v minulosti
    kajab A keď bola vytvorená opravná položka k pohľadávke (daňová) v roku 2012 a 2013 a teraz rozhodlo vedenie o odpísaní pohľadávky, kontácia bude 391/311 a nič sa už nepripočítava ani neodpočítava v daňovom priznaní?
      zbaliť

    odpis pohľadávky do daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.