Zavrieť

Porady

Omega a kontrolný výkaz SURNE

Vie mi poradiť niekto,kto pracuje v omege? mám zahran. fa za tovar, vystavenú 23/1/2014, poštou prišla 3/2/2014, DVDP (datum vzniku daň. povinnosti) 23/1/2014 (lebo tovar bol dodaný ešte 23/1)....potrebujem to dať do DPH za 1/2014 - tam mi to aj berie, ale pre KV mi to tiež hádže do 1/2014 a má to ísť do 2/2014 :-(( ....viete ako nastaviť dátumy, aby mi to pre KV bralo do 2/2014?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Do DPH aj KV ti to musí smerovať v jednom mesiaci, čiže v januári.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 pre Maculienku ----- ako si prišla na to, že do KV patrí do 02/2014?
    maculienka20 ak mi faktúra prišla vo februári, nejde to do februára pre KV?? vieš čo, už som z toho taká popletená...nie je to tak, že do KV to ide v mesiaci, kedy faktúra príde?
    maculienka20 mám totiž 7 zahran. faktúr z EU (tovar), ktoré boli vystavené v 1/2014, dodanie u niektorých je v 1/2014, u niektorých vo 2/2014, pre DPH mi to patrí všetko do 1/2014, a myslela som, že do KV to môžem dať až za mesiac, v ktorom obdržím faktúru.........Mila123 prosím ťa vyveď ma z omylu, ak to tak nie je a nasmeruj ma ak máš chvíľku času...
    mariana97 smerodatný je dátum daňovej povinnosti ,čiže 23.1.2014,ide to do DPH a tým aj do KV
      zbaliť

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    ak mám fa z ČR - vystavená 29.1.2014, došla 30.1.2014 - aký dátum ide do KV? Myslela som že 29.1.2014, no v omege mi dáva 30.01.2014, je to dobre?
    katka s. V hlavičke KV oddiel B1 kde zahr.DF smeruje je uvedené : Dátum dodania tovaru alebo služby alebo dátum prijatej platby. Takže správny dátum je 30.1. 2014. Omega myslím berie dátum prijatia aj ako dátum dodania tov,, služby, platby.
    Topas áno, omega dáva dátum prijatia,
    ďakujem za odpoveď

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Pri nadobudnutí tovaru z EU je potrebné zadať dátum do DUUP (záložka evidencia DPH) a tento dátum bude ťahať do KV DPH. On tam kopíruje dátum z prijatia, ale je nutné postupovať podľa usmernenia FR SR. Do DUUP doplniť dátum nadobudnutia z fA, ak na faktúre tento údaj chýba, vyplní sa do DUUP ako dátum nadobudnutia -dátum vyhotovenia faktúry. Takže treba prepísať DUUP pravdepodobne na dátum 23.01.2014.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Reina a určite do januára 2014, nie do februára 2014
    maculienka20 reina dakujem ti, to znamena, ze do KVdo B1 dam (okrem inych dokladov samozrejme) vsetky faktury, ktore doteraz mam nauctovane - teda faktury vystavene v januari a je jedno ci prisla v januari alebo vo februari??
    maculienka20 ono to asi teda bude tak, ze ak som obdrtzala fakturu vystavenu za mesiac januar do datumu podania dan.priznania /zarovne kontrolneho vykazu za mesiac januar (to znamena do 25/2), tak to cele ide do januara...ak by som fakturu nemala, tak sa mi to posunie do KV za februar a v stlpci tri uvediem januarovy datum, kedze fa bola vystavena v 1/2014....???
    Reina vždy treba pozerať na dátum vzniku daňovej povinnosti. Aby sme vedeli doklad zaradiť správne do zdaňovacieho obdobia. A môže sa stať, že prišla aj vo februári, ale dátum vzniku DP je január a vtedy do B1 a do januára. aj vstup aj výstup a daň bude na nule. Takže je možné, že všetky fa, ktoré prišli vo februári budú mať DVDP január a pôjdu do januára.

    To s tým posunutím je v pohode pri tuzemských fa, ale čo sa týka samozdanení, tam sa môže stať, že odvod musí byť január alebo február, tam záleží, kedy vznikla daňová povinnosť a to buD dňom vystavenia fa, alebo 15 deň po mesiaci, kedy bolo nadobudnutie tovaru (ak ide o tovar).
    ale je možnosť aj tá, čo uvádzaš, že doklad bude vo februári s dátumom januárovým.
      zbaliť

    Omega a kontrolný výkaz SURNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.