Zavrieť

Porady

mam narok na materske?

potrebovala by som vedieť či mam nárok na materské som tehotná a termín pôrodu je v decembri,som momentálne nezamestnaná a poberám podporu v nezamestnanosti,na UP som od 1.1.2014 dovtedy som pracovala rok a 9 mesiacov tak neviem či mi vznika nárok na materské alebo čo mam urobit aby som ju potom dostavala dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ak nič neurobíš, tak nárok na MD mať nebudeš.
    Ak sa zamestnáš na viac ako 90 dní tak MD bude rátaná z toho zamestnania ak tých 90 dní odpracuješ bez PN a OCR.
    ak sa zamestnáš na menej ako 90 dní tak MD bude rátaná z predošlého zamestnania .
    Alebo máš možnosť sa dobrovolne poistiť v SP aby ti vznikol nárok na materské.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vznikne ti nárok na materské z minimálneho vymeriavacieho základu, ak sa pred nástupom na materskú prihlásiš aspoň jeden deň vopred na dobrovolné poistenie v sociálnej poisťovni (celý balík, vrátane poistenia v nezamestnanosti ). Z poistenia sa odhlás až po skončení materskej dovolenky (posledný deň MD). Získaš aj nejaké dni poistenia v nezamestnanosti, ak by si po skončení MD chcela poberať dávku v nezamestnanosti (nie je možné v súbehu s poberaním rod.príspevku, ten by musel poberať niekto iný - manžel).

    V prípade, že by si mala rizikové tehotenstvo, na dobrovolné poistenie sa môžeš prihlásiť pred nástupom na PN-ku.
    Počas poberania nemocenského a materského dobrovolné poistenie neplatíš.

    Nezabudni na úhradu poistného za jeden deň poistenia a odhlásenie po skončení poberania materského zo SP.
    Naposledy upravil veronikasad : 25.02.14 at 07:42

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    veronika498
    potrebovala by som vedieť či mam nárok na materské som tehotná a termín pôrodu je v decembri,som momentálne nezamestnaná a poberám podporu v nezamestnanosti,na UP som od 1.1.2014 dovtedy som pracovala rok a 9 mesiacov tak neviem či mi vznika nárok na materské alebo čo mam urobit aby som ju potom dostavala dakujem
    ---------------------------------------------

    ...si fakt unikát....


    bez ohľadu na to, nárok na materské nemáš. Nemáš splnenú podmienku - poistenie 270 dní....

    aktuálne nemocenské poistenie
    Naposledy upravil tictac7 : 25.02.14 at 07:34 Dôvod: oprava nepresnosti
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Xanti Ale no... má nárok, ak čosi urobí.
    tictac7 Ja viem. Keby sa opýtala normálne, dostala by odpoveď s dovetkom
    Xanti No len tých 270 dní má splnených .. ak odpracovala 1rok a 9 mesiacov ...
    veronikasad tictac7, čo je na otázke tejto poraďáčky (podľa teba) - "nenormálne" ?
    tictac7 veronikasad (Včera 09:38) tictac7, čo je na otázke tejto poraďáčky (podľa teba) - "nenormálne" ?
    -----------------------------
    no napríklad to, že nech počítam, ako počítam, ťažko môže byť 25.2. tehotná so stanoveným termínom pôrodu na december.... a už to tu aj máme - je z toho 15.10. a dozvedáme sa, že pracuje aj na dohodu....
    veronika498 a čo je na otázke nenormálne???
    JAJA11 no ak by ste boli tehotná 24 hodín, by to možno vyšlo pri prenášaní na začiatok decembra :-) niečo v tých údajoch nesedí, tehotenstvo trvá 280 dní :-)
    Katy a R no nijako - musela by byť tehotná v čase skončenia PP - a to nebola ... aj keď len dákych 8 dní asi chýba .. ale teraz doplnila tú brigádu - takže asik inak ???
    veronika498 už viem neni to uplne december ale november až koniec oktobra ale poradit možte???
    Katy a R tak najskôr upresni ... lebo nejako posúvaš tie termíny. nakoniec ešte dôjdeme k tomu - že nárok na materské máš (a nič netreba)
    veronika498 presny termin je 15 oktober ale ešte mam momentalne pracu na dohodu trva mi od 14 februara neviem či mi to niečo pomože
    Katy a R jáj veronika - ak chceš poradiť - treba zadať hneď riadne údaje - lebo terazky už si to úplne zamotala ... možno nakoniec z tej dohody, možno nie .. ale ani nevieme, že aká to dohoda je ??? Bolo by dobre zamestnať sa na riadny PP (a s dobrým príjmom)
      zbaliť

    mam narok na materske?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.