Zavrieť

Porady

Môžem byť zamestnaný v UK, pokiaľ som konateľ s.r.o. na SK?

Ako konateľ s.r.o. na SK platím len zdravotné poistenie...Keď by som chcel pracovať v UK, tak na SK sa musím asi odhlásiť, lebo nie je možné byť nemocensky poistený v dvoch krajinách.. Vie niekto, či existuje riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kosina je offline (nepripojený) kosina

    kosina
    zdravotne a nemocenske je rozdiel! Zdravotne poistenie sa plati zdravotnej poistovni a nemocenske socialnej poistovni! Predpokladam, ze ako konatel nedostavate za vykon funkcie pravidelnu a ani nepravidelnu odmenu a tiez nie ste zamestnancom danej sro a asi ani nemate ine zamestnanie... Teda ste na ucely zdravotneho poistenia samoplatitelom. A pravdepodobne asi neplatite ziadne odvody do socialne poistovne - kde v tych odvodoch je aj Vami spominane nemocenske poistenie... teda nie ste nemocensky poisteny a tym padom, mozte ist pracovat do UK ci odvadzate do socialnej poistovne nejake odvody?
    kosina co sa tyka zdravotneho poistenia, ktore platite napr. VSZP alebo Dovere... ak budete mat trvaly pobyt v SR, a v UK budete mat napr. len dobrovolne zdravotne poistenie, budete podla zakona o verejnom zdravotnom poisteni pokladany za osobu, ktora je povinne verejne zdravotne poistena v SR - a teda zdravotne poistenie si v SR aj napriek pobytu v UK platit budete musiet. Ak dorucite slovenskej zdravotnej poistovni, ze ste v UK povinne zdravotne poisteny, nemali by ste mat povinost platit si toto poistenie na Slovensku.

    Môžem byť zamestnaný v UK, pokiaľ som konateľ s.r.o. na SK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.