Zavrieť

Porady

Priebežné položky vo výkaze...

Prosím Vás, čo s tým, ak som v r.2004 zaúčtovala výdaj prieb.položiek z BÚ, ale nezaúčtovala ich príjem a figurovali mi vo Výkaze o majetku a záv.za rok 2004 (tak som to odovzdala aj na DÚ) a samozrejme mi teraz figurujú aj vo výkaze za rok 2005 - suma 20.000,- za bezprostredne predchádz.účtov.obdobie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Donda
    Prosím Vás, čo s tým, ak som v r.2004 zaúčtovala výdaj prieb.položiek z BÚ, ale nezaúčtovala ich príjem a figurovali mi vo Výkaze o majetku a záv.za rok 2004 (tak som to odovzdala aj na DÚ) a samozrejme mi teraz figurujú aj vo výkaze za rok 2005 - suma 20.000,- za bezprostredne predchádz.účtov.obdobie?
    Pošli opravené výkazy na DU aj s vysvetlením v liste. V tohtoročných vákazoch to už uveď správne ako má byť, aby si r. 2006 začala už s čistým stolom.
    Pekný deň...

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Haló, haló! Ja viem že "hoří, hoří, přihořívá...", ale poraďte mi prosím ...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    A program Ti neumožňuje kontrolu účtovania? Takúto chybu programy hlásia a treba ju odstrániť a potom tlačiť výkazy

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V tomto roku sa už vynulovali priebežné položky? Ak áno, tak do stavu za predch. obdobie dáš tých 20tis. a v tomto nulu.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Ďakujem za rady. Účtujem v MRP a za rok 2004 som robila daňové 1.krát. Dúfam,že tento rok sa vyvarujem takýchto stupídnych chýb

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Každý sa učí na vlastných chybách. Na budúce si už dáš pozor, a všetko bude OK.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    V tomto roku sa už vynulovali priebežné položky? Ak áno, tak do stavu za predch. obdobie dáš tých 20tis. a v tomto nulu.

    Môžem v r.2005 zaúčtovať tých 20000,- ako príjem prieb.položiek do pokladne, alebo to mám robiť záv.operáciou cez ID, aby sa mi tie priebežné položky vynulovali?!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Kde si mala minuý rok chybu? Ak v pokladni riešila by som to cez pokladňu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Donda
    Prosím Vás, čo s tým, ak som v r.2004 zaúčtovala výdaj prieb.položiek z BÚ, ale nezaúčtovala ich príjem a figurovali mi vo Výkaze o majetku a záv.za rok 2004 (tak som to odovzdala aj na DÚ) a samozrejme mi teraz figurujú aj vo výkaze za rok 2005 - suma 20.000,- za bezprostredne predchádz.účtov.obdobie?
    Ak to bol prechod z roku 2004 do roku 2005 , tak v januári sa mali vyrovnať PP.Vtedy by boli právom vykazované ako zostatok vo výkaze na PP k 31.12.2004.

    Donda je offline (nepripojený) Donda

    Donda
    Kde som urobila chybu? Tie peniaze v pokladni boli, len neboli zaúčtované ako príjem z prieb.položiek. Ja som mala zo začiatku, ako som kúpila MRP JÚ, prehodené čísla pohybov v programe 41 výdaj z PP bola 42 a opačne. Potom po upgade programu sa to nejak prehodilo a už som bola z toho popletená!

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Chýbal Ti jeden protizápis a to výdaj z p.položiek?
    Banku si mala OK, pokladňu tiež, tak sa dá spraviť 01.01.2005 nepažný zápis 20tis - výdaj z pr. položky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Donda
    Prosím Vás, čo s tým, ak som v r.2004 zaúčtovala výdaj prieb.položiek z BÚ, ale nezaúčtovala ich príjem a figurovali mi vo Výkaze o majetku a záv.za rok 2004 (tak som to odovzdala aj na DÚ) a samozrejme mi teraz figurujú aj vo výkaze za rok 2005 - suma 20.000,- za bezprostredne predchádz.účtov.obdobie?

    A figurujú ako zostatok na PP.?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Donda
    Ano, vo Výkaze za rok 2004 mi figurujú ako PP za bežné účtovné obdobie.
    Tak pozri , však pokutu nedostaneš , doúčtuješ si do peňažného denníka ten vklad , vyhotov opravné výkazy a odovzdaj na DÚ.A bude to v poriadku . Toto môžeš odniesť spolu s DP a výkazom za rok 2005.A hotovo , nie ?Netreba z toho zúfať , nič hrozné sa nestalo ...... nikoho si neukrátila na dani

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Donda
    Ďakujem Zita5, a mám im k tomu napísať aj sprievodný "liebesbrief" o mojom omyle?
    Ako sa rozhodneš, môžeš aj nemusíš .Ale bude lepšie ak dvoma riadočkami im zdôvodníš ,že opravné výkazy odovzdávaš z dôvodu nesprávne vykázaného zostatku na priebežných položkách .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.