Zavrieť

Porady

Výpoveď dohodou

Môjho syna zobrala na dobu určitú z úradu práce,jedna firma kúpeľňové štúdio, pracujem tam od septembra 2013, prispievajú jej za mňa na odvody , zmluvu som podpísal do 31.12.2014 a dnes mu povedali, že ho chcú prepustiť na dohodu predčasne, že nieto práca, prosím môže syn odmietnuť podpísať podpísať takúto výpoveď, nie je to pre porušenie prac.disciplíny.
Ďakujem za skorú odpoveď.
Povedali mu, že mu dajú výpoveď dohodu, pretože im nejde obchod.

Jednoducho mu dnes povedali, že má podpísať zrušenie pracovného pomeru dohodou a v pondelok už do práce nemá prísť.

Si poklad, ďakujem
Naposledy upravil kajkina : 27.02.14 at 13:43
Tweety ani výpoveď dohodou ZP nepozná
Tweety Nech skončenie PP dohodou nepodpisuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prepustiť na dohodu sa nedá. Asi chcú dať výpoveď, nie? Upresni. Na výpoveď musia mať zákonný dôvod.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ujasni si, kto pracuje (môjho syna, pracujem, prispievajú jej..., som podpísal...). Pišeš za seba či za syna? A si matka alebo syn?

    ZP nepozná pojem výpoveď dohodou. Jemu ponúkli skončenie pracovného pomeru dohodou. Dohoda znamená, že sa 2 strany dohodnú. Ak sa syn nedohodol, tak nie je povinný dohodu podpísať. Budú mu potom musieť dať výpoveď s odstupným.

    Teda môže aj dohodu podpísať, ak mu ponúknu nejaké odstupné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.