Zavrieť

Porady

Ako postupovať - žiadosť o splátkový kalednár SP

Zdravím vospolok, tak dnes mi prišlo rozhodnutie, v ktorom mi podľa očakávania zamietli zníženie, resp. odpustenie úrokov
Trvalo to skoro tri mesiace, takže som získala iba čas, nič viac.

Chcela by som sa spýtať, žiadosť o splátkový kalendár možem napísať len "po svojom"? Žiaden formulár nemajú? Nič som na nete nenašla.
A druhá vec - keď mi to prišlo v 2 rozhodnutiach (2 dĺžne čiastky), mám na každú zvlášť poslať žiadosť? To obe možu rozložiť do tej maximálnej dĺžky (myslím tých 18 mesiacov, pokiaľ ich teda umožnia)??
UVádzajú, že žiadosť musí byť zaslaná do 3 dní, to myslia 3 pracovné dni? Myslí sa tým, že ja to mám poslať do 3 prac.dní? Alebo že to má byť na pobočke do 3 dní - pracovných alebo kalendárnych??? Prosím o radu, mám v tom hokej a nechcem to prešvihnúť (posielam z CZ, takže doručenie do 3 dní nehrozí, navyše to pošlem najskor zajtra a je víkend...)

Myslíte, že je reálna šanca, že mi vyhovejú, keďže som momentálne na MD??

Som z toho na prášky, strašne ma tá situácia trápi, nie som žiadna socka a platím za vlastnú blbosť. Keby som nebola na MD, ihneď nabehnem do práce a poriešim to rýchlejšie, ale takto mám dosť zviazané ruky

A zaujíma ma jedna vec, ak by mi niekto vedel odpovedať budem rada. Len čisto pre poriadok - nemala by SP dĺžne poistné (a následné) úroky vymáhať, resp. upozorniť na nedoplatok v nejakej lehote? Či žiadnu nemá?

Ďakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ... A zaujíma ma jedna vec, ak by mi niekto vedel odpovedať budem rada. Len čisto pre poriadok - nemala by SP dĺžne poistné (a následné) úroky vymáhať, resp. upozorniť na nedoplatok v nejakej lehote? Či žiadnu nemá? ...
    ----------------------------------------------------------------------------
    upozorňujú + vymáhajú.

    a) pošlú lajstro o nedoplatku (aj 2x)

    b) keď neuspejú, nastupuje podľa výšky nedoplatku general faktoring alebo rovno exekútor
    zuzineckah mne neprišlo žiadne lajstro, to je práve to, čo nechápem. Samozrejme som vedela, že ten dlh tam mám, ale prvé "vyúčtovanie" nedoplatku som obdržala až po ukončení živnosti (2011). To je práve to, čomu nerozumiem. Ak poslali, kam to prišlo?? Ak by som nereagovala, asi by to boli vymáhali skor, či nie? Mne to zosumarizovali r. 2004 - 2009 naraz. Bez toho, aby v priebehu tohoto obdobia prišla akákoľvek upomienka....
    Dĺžnu sumu som vyrovnala potom naraz.

    Na zbytok mi, prosím, nevieš odpovedať? Dnes potrebujem poslať tie žiadosti o spl.kalendár.
    Richard 19.03.14 20:53 odstránil(a) z Porady

    Ako postupovať - žiadosť o splátkový kalednár SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.