Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Prajem príjemný deň,
píšem Vám pretože máme dilemu, mám nevestu, síce nie sú zo synom zosobášení, ale majú dve deti.
Nevesta pracovala v školstve od 1.1.2013 do apríla 2013 ale pretože bola tehotná a mala problémy išla skôr na materskú .
1.dcéra narodená 19..6.2012
2. dcéra nar.5.8.2013
daňový bonus si uplatnila na prvú dcéru na 12 mesiacov ale vyplatili jej 63.09 e
jej partner /môj syn/ nepracoval iba od septembra 2013 na TP a uplatnil si DB na obidve deti za 10, 11,12 mesiac a vyplatili mu 128,46 e ako si majú dať uplatniť zvyšné mesiace môžu dostať DB obidvaja ? Dúfam, že som to veľmi neskomplikovala a budete ma rozumieť. Ani jednému nechce zamestnávateľ urobiť DP.

Prajem Vám príjemný deň a čakám - MATKA


A ešte malý dodatok prosím, nezdaniteľná časť pri neveste bude za 4 mesiace? a pri synovi za 3 mesiace?
A asi synovi vyplatili neoprávnene DB čo s tým?



Celkový príjem nevesty bol 2065,73 e
celkový príjem syna bol 1121,67 e



















,
Naposledy upravil Simona1303 : 01.03.14 at 09:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nezdaniteľná časť pri neveste aj pri synovi bude riadne 3735,94 eur - daň ak zaplatili mali by mať preplatok
    čo sa týka u syna mohol si uplatniť na DB na deti za tie 3 mesiace
    to znamená, že nevesta má nárok na doplatenie DB do 9. mesiaca
    to znamená, že u staršieho dieťaťa by to mal byť DB za 6 mesiacov
    a u mladšieho dieťaťa za 2 mesiace a vtedy ba to malo byť v poriadku

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    Nárok na daňový bonus:
    - ak za rok 2013 dosiahol zdaniteľné príjmy zo závislej činnosti podľa § 5 zákona) najmenej vo výške 6-násobku minimálnej mzdy, čo je suma 6 x 337,70 eura = 2026,20 eura
    - alebo za rok 2013 dosiahol zdaniteľné príjmy z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti podľa § 6 ods. 1 a 2 zákona najmenej vo výške 6-násobku minimálnej mzdy, čo je suma 6 x 337,70 eura = 2026,20 eura a z týchto príjmov vykázal kladný základ dane

    Mne z toho vychádza , že ani jeden nemá nárok na DB a bude potrebné to vysporiadať v DP.
    Naposledy upravil ninka24 : 01.03.14 at 17:34

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    - nárok na nezd. časť majú obidvaja celoročnú - čiže 3735,94
    - nevesta spĺňa podmienku príjmu, ona si v DP môže douplatňovať DB za mesiace 4-9..
    - DP jej v práci nie sú povinní spraviť, mala si požiadať do 17.2. o ročné zúčtovanie dane.. ked tak neurobila, musí si sama urobiť DP /alebo niekomu ho dať vypracovať/
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ninka24 z čoho usudzuješ že nevesta ma nárok na DB za obdobie 1-9? ja som nikde nepostrehla uvedenú výšku príjmu za toto obdobie, ci??
    http://blog.etrend.sk/mihalblog/dano...y-bonus-2.html
    Anik ninka24 - Simona1303 o 11:22 doplnila príjem u nevesty, ktorý je 2065,73
    ninka24 ospravedlnujem sa v tomto pripade, som na mobile a tam som doplnenú výšku príjmu nevidela , ale zároveň si myslím, že moja odpoveď nebola zlá! pretože som odpovedala na zadanú otázku, bez uvedenia výšky príjmu!
    ewita888 ok, ja som si nevšimla, že zadávateľka menila zadanie.. mažem môj komentár ale oprav si tvoju opravu, pretože nepríde o už vyplatený bonus ani syn
    ninka24 vymazané !
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.