Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani diela s dochodcom, resp. so studentom

Ahojte, potrebovala by som znizit danovy zaklad a jeden znamy mi poradil, ze mam spravit nejaku zmluvu o vykonani diela s nejakym dochodcom alebo studentom. Studenti a dochodcovia vraj nemusia prijmy do cca 40 tisic nikde priznavat a ani ja vraj nie som povinna tieto dohody nikde nahlasovat. Napadlo ma, ze by som urobila dohodu s mojou babkou (dochodkyna), ktora mi chodila pocas roka upratovat kancelariu. Je to naozaj mozne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Tvoj známy mal na mysli asi tú vec, že ak mal študent, dôchodca ... v roku 2005 príjem do 43 968,-Sk, zo zákona mu nevyplýva povinnosť podať si daňové priznanie. Čiže ak by si teraz (s prižmúrenými očami) napísala dohodu na babku, že u Teba minulý rok pracovala, babka by si nemusela dávať daňové priznanie. Avšak upozorňujem na nie nepodstatnú vec a to, že každý dohodár (aj dôchodca) sa musí prihlásiť na registračnom liste FO pred výkonom práce do SP a odhlásený takisto na registračnom liste FO po ukončení práce zo SP. A zároveň za dohodára sa odvádza úrazové poistenie vo výške 0,8% - a to bez rozdielu, či sa jedná o dohodára v produktívnom veku alebo dôchodcu. Takže tu by bol asi problém.
    A ešte som si uvedomila, že ak máš pracovníka na dohodu, musíš robiť mesačný výkaz (do Sociálnej poisťovne) za príslušný mesiac.

    Kity je offline (nepripojený) Kity

    Kity
    volala som s nim a on mi povedal, ze treba urobit dohodu o vykonani diela podla obchodneho zakonnika. ze vraj on ma taku dohodu so studentami, ktory mu robili webstranku... takato dohoda vraj nema nic spolocne so ziadnou socialnou poistovnou a nikde sa nemusi hlasit

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Kity
    volala som s nim a on mi povedal, ze treba urobit dohodu o vykonani diela podla obchodneho zakonnika. ze vraj on ma taku dohodu so studentami, ktory mu robili webstranku... takato dohoda vraj nema nic spolocne so ziadnou socialnou poistovnou a nikde sa nemusi hlasit
    Vo svojom príspevku som písala o dohode o vykonaní práce §226ZP resp. o dohode o brigádnickej práci študenta §227ZP.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Kity
    volala som s nim a on mi povedal, ze treba urobit dohodu o vykonani diela podla obchodneho zakonnika. ze vraj on ma taku dohodu so studentami, ktory mu robili webstranku... takato dohoda vraj nema nic spolocne so ziadnou socialnou poistovnou a nikde sa nemusi hlasit
    Alebo môže byť príkazná zmluva-pozri vo vyhľadávaní, sú tu návody na použitie tejto zmluvy.

    Kity je offline (nepripojený) Kity

    Kity
    Ingrid G.
    Vo svojom príspevku som písala o dohode o vykonaní práce §226ZP resp. o dohode o brigádnickej práci študenta §227ZP.
    a kde som to pisala? :-) ved este aj subjekte je napisane "dohoda o vykonani diela"

    Dohoda o vykonani diela s dochodcom, resp. so studentom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.