Zavrieť

Porady

Zalozenie maleho rybnika ,rady ?

Zdravim ,prosim o radu pri zalozeni maleho rybnika blizko potoka kde je cca 2 metrovy breh . chcel by som to prebagrovat a cez plastove rury urobit pritok aj odtok , na pozemku na povrchu je nanos kamena ,ktora sa vybagruje a snad sa nebude tratit voda ked bude pravidelny pritok vody . aku hlbku odporucate ? chcel by som chovat pstruhy a hl celorocne pre vlastnu spotrebu , je potrebne urobit nejaku zachytnu nadrz alebo filtraciu ? zeolitu mam habadej vselijakej frakcie cize stym nebude problem . a hl. ci je to potrebne oplotit kvoli vydram a asi ako daleko od brehu rybnika a na aku vysku ? Dakujem pripadne rady skusenosti mi mozte zaslat aj na email dzivak.filip@centrum.sk
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mas uz potrebne povolenia?
    1/
    Na vybudovanie rybnika budes v prvom rade potrebovat stavebne povolenie. Na stav.urade ti presne povedia, co vsetko musis splnat.

    2/
    Nie si majitelom potoka,ani jeho brehov, takze budes potrebovat aj povolenie od Povodia.../neviem, kde byvas,takze si vygoogli,pod ktore Povodie spadate/...
    To vybavit bude este tazsie,ako vybavit stav.povolenie

    3/
    Mas zistenu kvalitu vody v potoku? Vies kto vselikto do potokov vypusta rozny nebezpecny odpad? V dnesnej dobe je to dost riziko...

    4/
    na mail ti nikto nebude vypisovat, na Porade sa radi "na sklo" .-)

    Zalozenie maleho rybnika ,rady ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.