Zavrieť

Porady

pozastavená živnosť a DSS

Mám klienta, ktorý mal počas roka 2005 príjem zo závislej činnosti, mal aj živnosť, ktorú k 1.9.2005 pozastavil, ale od 1.9. - 31.12. robil ešte DSS.

Ako je to s príjmami a výdavkami počas pozastavenia živnnosti ? Dávajú sa príjmy z DSS do "príjmov" a uvádzajú sa v DP a môžu sa uplatniť aj výdavky počas tejto pozastavenej doby ? Treba viesť o týchto prípadoch osobitne účto alebo ako ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    jess
    Mám klienta, ktorý mal počas roka 2005 príjem zo závislej činnosti, mal aj živnosť, ktorú k 1.9.2005 pozastavil, ale od 1.9. - 31.12. robil ešte DSS.

    Ako je to s príjmami a výdavkami počas pozastavenia živnnosti ? Dávajú sa príjmy z DSS do "príjmov" a uvádzajú sa v DP a môžu sa uplatniť aj výdavky počas tejto pozastavenej doby ? Treba viesť o týchto prípadoch osobitne účto alebo ako ???
    Príjmy za sprostredkovanie DSS nie sú "klasickými" príjmami zo živnosti, na ich uplatňovanie je potrebné vlastniť právoplatnú licenciu. Ak počas pozastavenia živnosti existujú u daňovníka príjmy z DSS ( musí mať DIČ ), potom je možné uplatniť aj zodpovedajúce výdavky.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    jess
    ale DIČ mu zostalo zo živnosti
    Tak potom je to OK, nemusí vybavovať nové.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ...a ešte jedna vec.... klient teda pozastavil živnosť k 1.9. a potom si platil z podnikateľského účtu telefóny, príjmy mu však chodili na osobný účet !!! Ako mám toto vyriešiť ???

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    jess
    ...a ešte jedna vec.... klient teda pozastavil živnosť k 1.9. a potom si platil z podnikateľského účtu telefóny, príjmy mu však chodili na osobný účet !!! Ako mám toto vyriešiť ???
    Neviem, prečo to tak urobil, ale nemalo by to vadiť, ak príjmy normálne priznáva v rámci DP typu B.

    pozastavená živnosť a DSS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.