Zavrieť

Porady

Faktúry zo zahraničia s DPH a bez DPH

Mám takýto problém. Môj klient chodí nakupovať tovar do Poľska. Niektorí dodávatelia mu vystavujú faktúru bez DPH. Ale niektorí mu vystavujú faktúru s DPH platnou v Poľsku. Klient má pridelené IČ DPH SK a kartičku nosí so sebou, ale niektorí predajcovia ju nechcú akceptovať. Vraj si má DPH odpočítať na Slovensku. Ako mám zúčtovať tie faktúry s DPH, keď môj program akceptuje len 19 % sadzbu DPH? Môžem si túto DPH z faktúry vôbec odpočítať, keď správne mu majú v Poľsku vystaviť faktúru len na základ DPH? Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Čo robíte napríklad s PHM nakúpenou v Poľsku? Dávate do nákladov aj DPH, nebudete sa predsa ukazovať kartičku na každej pumpe a pýtať doklad bez DPH.


    Čiže pokiaľ máte faktúru bez DPH, samozdaníte ju.
    Ak je tam aj DPH, dávate všetko do nákladov a samozdaňovať už nebudete.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Polemizovala by som , či je len také jednoduché, ak ste registrovaný plátca DPH v SR, zaúčtovať doklad o nadobudnutí tovaru, z iného členského štátu od registrovaného plátcu DPH v danom štáte, s DPH priamo do nákladov. Povinnosťou každého platcu DPH v EU je vystavovať na požiadanie pri tovare doklad, pre platcu DPH registrovaného v inom štáte EU, bez dane. Ak je doklad s daňou, tak podľa zákona o DPH platnom v danom štáte máte nárok požiadať o vrátenie DPH zaplatenej v danom štáte. Tak ako to už bolo na PORADe napísané vtedy to zaúčtujete celé do nákladov a požiadate o vrátenie DPH, keď vám DPH vrátia zaúčtujete prijatú vrátenú DPH do výnosov.
    Podľa mňa by malo dôjsť k samozdaneniu aj takto nadobudnutého tovaru.

    Faktúry zo zahraničia s DPH a bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.