Zavrieť

Porady

Podávam DP a zistil som, že som v predchádzajúcom roku zabudol naúčtovať položku, ktorá bola vydaná len na paragón. Čo teraz?

Som SZČO a v predchádzajúcom roku som zabudol do registračnej pokladne naúčtovať položku, ktorá bola vydaná len na paragón. Potrebujem tento príjem zahrnúť do celkových príjmov ovplyvňujúce zákl. dane, potrebné k daňovému priznaniu v tomto roku. Všetko by bolo OK ak by som jednoducho túto položku naúčtoval v RP s tým že by som v nej spätne zmenil dátum ku dňu kedy som prijal hotovosť, ale RP ma k tomu už nepustí. Toleruje DÚ len ten paragón ako doklad, alebo musím zájsť do servisu aby mi najskôr zmenil dátum a tento príjem zaúčtoval do pokladne? Alebo je to všetko v pase?
Ďakujem.
11 komentárov     zbaliť
Mila123 takéto služby v servise sa predsa nerobia? resp. je to nelegálne...
porušil si zákon o vedení tržieb ERP.....
m.schubi Zákon, ktorý vytvorili a schválili najväčší zlodeji štátu "Absurdistan". Ďakujem aj tak za odpoveď Milan123
Mila123 a ešte aj mužom ma robíš????
m.schubi Prepáč Mila.
veronikasad Pýtaš sa na rok 2013 ? Z akého dôvodu si vystavoval paragon ? O akú sumu sa jedná ?
m.schubi - Áno na rok 2013.
- Nemal som zo sebou ERP počas predaja a paragón som dočasne založil, aby som ho neskôr mohol naúčtovať. Nuž ale už som na to zabudol. Zistil som to až teraz.
- Rozhoduje výška sumy?
veronikasad Nerozhoduje, len som myslela, že paragon bol vystavený z dôvodu poruchy ERP. V takomto prípade ako píšeš ty sa paragon nevystavuje... Ide o poručenie zákona o ERP, ak ide o malú sumu tak ho radšej do príjmu nezahrň, v žiadnom prípade nedoporučujem zásahy do ERP cez sevisného technika.
Mila123 dal si paragón kupujúcemu?
m.schubi Ak by šlo o príjmový doklad, je to to isté ako paragón veronika?
veronikasad Ak ide o predaj tovaru, príjmový doklad sa vystavuje k úhrade pohľadávky. Na uhradu pohľadávky za predaj tovaru sa tiež vzťahuje zákon o ERP, takže s tým nič neurobíš. Iba že by si spätne vystavil faktúru, k 31.12.2013 ju evidoval ako neuhradenú pohľadávku a v roku 2014 vložil úhradu na účet. Ale záleží aj od toho, komu si tovar predal - či si ho uplatnil vo VOZD v roku 2013 - ak išlo o podnikatelský subjekt.
m.schubi Áno Mila. Zle? Jednalo sa o tovar, ktorý nepodliehal "skaze", výrobným chybám a pod., preto sa asi kupujúci neskôr ani nedožadoval vystaveniu bločku. Možno na to tiež zabudol a nezahrnul si to do výdavkov. Alebo ho niekde stratil.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja by som si preverila, či to druhá strana dáva do nákladov, ak áno, tak by som sa s ním dohodla, že mu vystavím nový doklad s aktuálnym dátumom... aj v jeho záujme je, aby mal nákladové doklady v poriadku.....

    Podávam DP a zistil som, že som v predchádzajúcom roku zabudol naúčtovať položku, ktorá bola vydaná len na paragón. Čo teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.