Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie 2013

Dobrý deň,
mám zamestnankyňu, ktorá nastúpila na materskú dovolenku 7.10.2012. Od 7.10.2012 pracuje stále u zamestnávateľa na dohodu, kde dostáva odmenu 210,- v hrubom. Na MD bola do 1.6.2013 a od 2.6.2013 poberá rodičovský príspevok. Po vykonaní RZD mi na ňu vyšiel preplatok na dani necelých 400,-€, Zdá sa mi to trošku veľa alebo to môže byť v poriadku ?
veronikasad Zrážali ste jej z dohody daň, t.zn. neuplatňovali ste mesačnú NČZD ?
LuGkaEmY Áno daň som jej zrážala
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak jej ročný príjem nepresiahol ročnú NČZD, celú zrazenú daň jej v ročnom zúčtovaní dane vrátiš.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    LuGkaEmY Výborne ďakujem pekne za radu, príjem jej nepresiahol ročnú NČZD, takže by to malo byť v poriadku :-)
    Radka08 Dobrý deň Veronika, ja by som Vás chcela požiadať o pomoc - zamestnanec si chce uplatniť NČZD na manželku, do konca januára 2013 poberala rodičovský príspevok, od februára 2013 sa stará o dieťa nad 3 roky, v novembri aj decembri 2013 pracovala na dohodu - uplatňovala si NČZD a ja teraz vôbec neviem dospieť k záveru, či jemu mám uplatniť tú NČZD na manželku za 12 mesiacov alebo len za 10. Logika mi hovorí, že ak si ona uplatnila za 2 mesiace, tak on si už na ňu nemôže uplatniť celých 12 ale len 10, ale neviem či uvažujem správne.

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
    veronikasad Radka, po dobršení 3 rokov veku poberala rod.príspevok z dôvodu nepriaz.zdr.stavu dieťaťa ?
    Radka08 Áno
      zbaliť

    ročné zúčtovanie 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.