Zavrieť

Porady

Ktorý optický internet si vybrať do bytu?

Aké mate skúsenosti z optickým internetom, mám doma optiku od UPC, zatial spokojnosť, nepadá to, rýchlosť sťahovania dobrá, miestami 3,4Mbit/s..cena ok.
Richard Musíš uviesť akých poskytovateľov internetu máte v bytovke dostupných. Bez toho sú všetky rady len dohadovaním.
erik555 ktovie, preco zalozil tuto temu, pretoze nazov temy sa nejak nezhoduje s obsahom V nazve je otazka a v obsahu iba konstatovanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ja mám Orange. Teraz mám 100/100. Skutočný download dosahujem cez 54 Mb/s, Upload aj 40 Mb/s. Čakám, kedy budú mať k dispozícii vysokorýchlostný konvertor, bude rýchlosť internetu 250/100. Pokiaľ viem, tak Orange má v súčasnosti najrýchlejší optický internet.
    nopopular CItal som to aj ja, zevraj sa da ist az na 250/250, to si neviem predstavit ako to bezi
    Chobot Hej, za poplatok 15 EUR. To je už zbytočné. Vidno aj z mojich meraní, že ani tú rýchlosť 100/100 prakticky nedosahujem. Sieť je pripravená, ale pokiaľ server protistrany má pripojenie 50, tak to nebude viac, ako 50.

    Dobré je to pre sťahovanie napr. filmov.

    A ping mávam 6 - 12 ms cez káblové pripojenie, cez WiFi je to 12-15 ms. Takže sym môže spokojne hrávať bez lagov.

    A tiež je potrebný rýchly modem. Teraz som kúpil s gigaLAN om a 300Mb/s WiFi. Možno o 5 rokov budeme dosahovať také rýchosti. Veď ešte pred 15 - 20 rokmi sme surfovali cez dialup pripojenia dosahujúce "závratných" rýchlostí AŽ 54 kb/s.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    rychlost stahovania dobra, miestami 3,4Mb/s? To je dost malo. Ked si uz nacrtol, ze mas od UPC, tak si rovno mohol uviest presne o ktoru sluzbu sa jedna.
    Co sa tyka ktory si vybrat, tak to aj zalezi od toho, kolko je dostupnych v tom panelaku Ked iba od jedneho operatora, tak nemas inu moznost

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Panstvo! Vôbec ste to nepochopili! Tých 100/100 je v sieti ORANGE (alebo iného....)! Od providera k zákazníkovi! A rýchlosť siete sa odvíja od NAJPOMALEJŠIEHO článku v sieti. Darmo budeš mať 100/100, keď budeš sťahovať a po ceste bude server, ktorý zvládne 5/5 - rýchlosť bude len 5/5!

    Aby ste pochopili: dialnica 3 prúdová - priepustnosť 100 áut za minútu - zrazu obmedzenie rýchlosti - priepustnosť padne na 10 áut za minútu. Takže počas celej cesty nemáš priepustnosť 100 áut/min.

    A výraz 100Mbps - je nie rýchlosť sťahovania, ale priepustnosť (tak je to správne! To len na oblbovanie píšu rýchlosť!)
    Naposledy upravil misoft : 11.03.14 at 14:37 Dôvod: doplnenie

    miselito je offline (nepripojený) miselito

    miselito
    Pri stahovani z roznych zdrojov to je vidiet, resp. si mozes overit akou rychlostou dokazes stahovat.. Mam tiez Orange 100MBit a niekedy stahujem 10,2 MB/s a inokedy 1MB/s...naozaj to zalezi od servera, z ktoreho stahujes

    Ktorý optický internet si vybrať do bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.