Zavrieť

Porady

Dokedy odpísať DS a ÚS ?

Prosím skúsených:
1/ Do kedy môžem odpisovať účt. stratu ? /platí 5 rokov?/
2/ Do kedy môžem odpisovať daň. stratu?
Je možné, ak v r. 2006 nám vyjde daň. strata /r. 400/ a celú ju odpíšem naraz v DP r.2006 r. 410,
tak DÚ nám vráti všetky uhradené preddavky z r. 810 a 830 však?

Ešte som sa s touto situáciou nestretla, prosím radu.
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lila
    Prosím skúsených:
    1/ Do kedy môžem odpisovať účt. stratu ? /platí 5 rokov?/
    2/ Do kedy môžem odpisovať daň. stratu?
    Je možné, ak v r. 2006 nám vyjde daň. strata /r. 400/ a celú ju odpíšem naraz v DP r.2006 r. 410,
    tak DÚ nám vráti všetky uhradené preddavky z r. 810 a 830 však?

    Ešte som sa s touto situáciou nestretla, prosím radu.
    Ď.
    1. Neodpisuješ účtovnú stratu, ale daňovú. Napíš kedy vznikla, a či si už ju
    začala umorovať.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    1/V r. 2005 sme dali do opr. pol nedaňových 25 % výšku jednej našej pohľadávky. Vznikla nám účt. strata asi 1000 Sk. Tú budeme hradiť z budúceho zisku . Asi som sa zle vyjadrila-teda nie odpisovať ale hradiť.
    Tu ma zaujímalo, ak v r.2006 nebudeme mať zisk, tak dokedy to môžme túto účt. stratu "zlikvidovať" ? Nebolo by lepšie ju uhradiť radšej z rezervného fondu?

    2/ V r. 2006 predpokladáme, že budeme mať daň. stratu /r. 400/, ak si budeme môcť pohľ. v r. 2006 odpísať a tým zrušiť opr. položku na 659 ako nedaňovú.
    Tu som chcela vedieť ako to je s daň. stratou. Keď pozerám DP, tak na r. 410 sa píše, že si môžme daň. stratu uplatniť celú z r. 400. A vtedy by mi vychádzalo, nakoľko za r. 2006 musíme platiť preddavky na daň, že tieto preddavky by nám DÚ mohol v plnej výške vrátiť + daň z r. 830.
    Neviem, či to takto správne rozumiem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lila
    1/V r. 2005 sme dali do opr. pol nedaňových 25 % výšku jednej našej pohľadávky. Vznikla nám účt. strata asi 1000 Sk. Tú budeme hradiť z budúceho zisku . Asi som sa zle vyjadrila-teda nie odpisovať ale hradiť.
    Tu ma zaujímalo, ak v r.2006 nebudeme mať zisk, tak dokedy to môžme túto účt. stratu "zlikvidovať" ? Nebolo by lepšie ju uhradiť radšej z rezervného fondu?
    2/ V r. 2006 predpokladáme, že budeme mať daň. stratu /r. 400/, ak si budeme môcť pohľ. v r. 2006 odpísať a tým zrušiť opr. položku na 659 ako nedaňovú.
    Tu som chcela vedieť ako to je s daň. stratou. Keď pozerám DP, tak na r. 410 sa píše, že si môžme daň. stratu uplatniť celú z r. 400. A vtedy by mi vychádzalo, nakoľko za r. 2006 musíme platiť preddavky na daň, že tieto preddavky by nám DÚ mohol v plnej výške vrátiť + daň z r. 830.
    Neviem, či to takto správne rozumiem.
    1.Nedaňovú OP musíš zdaniť.(Pripočítaš k základu dane)
    2.Ak ju zrušiš, tiež nedaňovo. (Odpočítaš.)
    DS si môžeš uplatniť do výšky základu dane.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    1. a 2. mi je jasné
    Ak za r.2006 budem mať daň. stratu, tak sa radšej konkrétne opýtam.
    Zatiaľ vďaka.

    Dokedy odpísať DS a ÚS ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.