Zavrieť

Porady

Ako vyplnit danove priznanie bez potvrdenia o prijmoch?

chcela by som poradit, ako vyplnit danove priznanie, ked nemam potvrdenie o prijme. pracovala som 1-4 2013, potom nastup na matersku. jedine co mam su prijmove listky, pretoze mzdy boli vyplatene dodacne naruku, a za prve dva mesiace mam este vyplatne pasky. potvrdenia sa nemozem dopatrat, pretoze ked som bola na materskej, firma skoncila a postou mi nic neposlali. teraz externa uctovnicka uz nic nema a byvaly majitel nekomunikuje. volala som aj na danovy urad, do poistovni, nikde nic nevedia a nemozu nic potvrdit. proste sa neviem dopracovat k tomu, kolko som ako zamestnanec odviedla na daniach. vychadza mi to tak, ze danove priznanie podat musim, a zaroven by som mala mat preddavok na daniach. dakujem za akukolvek radu. daniela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do 31.3.2014 podaj DP z pások, ktoré máš. Počkaj do konca apríla, či zamestnávatel nepodá na DU ročné Hlásenie, z ktorého by bolo možné zistiť tvoju zrazenú daň, potom by si podala dodatočné DP ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    danula27 dakujem za radu. uz sa mi podarilo ziskat vsetky pasky. len teraz vycitat z toho, kolko tvoria tie dane. neviete poradit aj v tomto? a netreba podat nejake prehlasenie, ze som to potvrdenie o prijmoch nedostala? dakujem...
    Katy a R napíš len krátke vysvetlenie do poznámok (osobit. záznamy) .. daň predsa na výplatnej páske musíš mať - iba ak bol malý príjem - tak žiadna nebola
    kn-alka ja fakt obdivujem odvahu niektorých - nevie ani vyčítať údaje z výplatnej pásky ale je schopná vypracovať daňové priznanie - rozum sa mi zastaví
    danula27 aha. dakujem. ano, dan tam je, len je to tak divne rozpisane. ale uz mi to dava zmysel. dakujem za radu. ..
      zbaliť

    Ako vyplnit danove priznanie bez potvrdenia o prijmoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.