Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    No znamená to, že ak máš ku dňu prechodu nejaké neuhradené pohľadávky, alebo na sklade zásoby materiálu(tovaru), tak výšku neuhr. pohľadávok a výšku zásob v eurách pripočítaš k príjmu, čím sa ti navýši základ dane a z neho si vypočítaš daň. (ak ti nejaká vyjde)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 emilia3, napis cislo paragrafu, v ktorom zakone sa tak pise, ja som k 1.1.2014 prechadzala z JU na PU a toto som nenasla nikde..., ved predsa, neuhradene pohladavky sa prenesu do dalsieho roka a zdania sa v dalsom roku
    kn-alka nie, nakoľko v podvojnom účtovníctve účtuješ do nákladov a výnosov v čase vystavenia faktúry, nie v čase jej úhrady. Takže si musíš na začiatku roka zaúčtovať neuhradené faktúry do výnosov, zároveň do pohľadávok a pri úhrade len vyrovnávaš pohľadávky
    cinky16 kn-alka, ved tak som aj spravila, k 1.1.2014 som nauctovala vsetky pohladavky z roku 2013 do vynosov a pri uhrade sa mi to vyrovna...ja som pochopila predchadzajuci prispevok tak, ze v roku 2013 mam dodanit pohladavky z roku 2013....
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 ja uz som tolko toho precitala, ze fakt uz neviem, a vzdy nieco nove sa objavi... ale mam to dobre tak, ako som pisala, ze? k 1.1.2014 som nauctovala vsetky pohladavky z roku 2013 do vynosov a pri uhrade sa mi to vyrovna...ja som pochopila predchadzajuci prispevok tak, ze v roku 2013 mam dodanit pohladavky z roku 2013....
    kn-alka máš to v poriadku, faktúry z roku 2013 zaúčtuješ do roku 2014
    cinky16 dakujem
      zbaliť

    Čo znamená dodaniť pohľadávky a zdaniť zásoby pri prechode z JÚ na PÚ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.