Zavrieť

Porady

Zdravotná poisťovňa - exekucia dlhu a uplatnenie si danej sumy v nakladoch

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, živnostnik má príjem, ale neplatel si socialné ani zdravotné. ele ešte z roku 2012 ma dlh na zdravotnej. Exekutor mu stiahol z účtu peniaze na vyplatenie dlhu za rok 2012, Môže si dať do nákladov sumu ktoru mu stiahol exekutor z účtu na vyrovnanie dlhu, alebo sa ma informovať na zdravotnej poisťovni koľko mu exekutor uhradel a aku sumu? Môže si to dať do nákladov za rok 2013. Exekutor mu to stial z účtu v roku 2013.
Naposledy upravil Mariana B. : 12.03.14 at 07:36 Dôvod: Upresnenie nazvu otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1Zuza je offline (nepripojený) 1Zuza

    1Zuza
    Za výkon exekučnej činnosti podľa Exekučného poriadku prináleží exekútorovi odmena, náhrada jeho hotových výdavkov a náhrada za stratu času.povinný /dlžník/ - všetky trovy exekúcie súvisiacej s podnikamín, ktoré zaplatil exekútorovi a zaúčtoval vo svojom účtovníctve, sú daňovo uznaný výdavok, lebo táto povinnosť výdavku vyplýva pre povinného zo zákona. Ak je celá exekúcia vyplatená - pohľadávka a trovy exekútora - exekútor je povinný v zmysle Exek.poriadku zaslať konečné vyúčtovanie, kde je rozpis všetkých položiek. To je pre povinného daňový doklad.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    žžabka Ďakujem, bola som na zdravotnej poisťovni dali mi vypis zo zdravotnej koľko bolo zaplatené na zdravotné, takže to môže dať do nákladov za rok 2013?
    1Zuza Ano, lebo to zaplatil v roku 2013. Dožadujte sa toho konečného vyúčtovania, ak ste samozrejme zaplatili celú pohľadávku aj trovy exekútora.
    žžabka Velľmi pekne ďakujem, príjemný deň.
    žžabka Môže si to teda dať ako výdavok aj keď to nedoplatok za rok 2010 ale zaplatený v roku 2013 cez exekuciu?
    žžabka Prosím odpovedzte mi: vopred ďakujem
      zbaliť
    Richard 12.03.14 09:57 priradil do Porady

    Zdravotná poisťovňa - exekucia dlhu a uplatnenie si danej sumy v nakladoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.