Zavrieť

Porady

Zálohová fa a kontrolný výkaz

Bola vystavená a uhradená preddavková fa vo výške 100%, daňový doklad k prijatej platbe vystavený nebol, iba fa za dodávku tovaru, kde bolo odrátaná záloha. Všetko bolo zrealizované v tom istom mesiaci. Ktorá fa vstupuje do KV?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    ..ak by ste nedodali za preddavok tovar do 15 dní od zaplatenia, tak by išla faktúra na účely dph, v tvojom prípade ide ostrá faktúra.

    Katarína75 je offline (nepripojený) Katarína75

    Katarína75
    zdravim, mam predfakturu za tovar zaplatenu v decembri 2013, dodavatel nam nedorucil ostru fakturu za zaplatenu zalohu, Dph sme si tym padom zo zalohy neuplatnilu. V marci 2014 nastalo dodanie tovaru a dodavatel vystavil fakturu, kde uviedol celkovu cenu dodavky 1000 + 100 dph, odratal si vo fakture zalohu -100- 10 dph, na uhradu 900 + 90 dph. Mozem si na zaklade tejto faktury (chyba mi faktura za zalohovu platbu) uplatnit dph v plnej vyske 100 eur a uviest ho v kontrolnom vykaze?
    Naposledy upravil Katarína75 : 16.04.14 at 19:00
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarína75 posuvam
    janama3 Možeš
    Katarína75 ale nesedi mi to, v kontrolnom vykaze bude mat dodavatel len 90 eur dph a ja 100?
    janama3 "" dodavatel vystavil fakturu, kde uviedol celkovu cenu dodavky 1000 + 100 dph, odratal si vo fakture zalohu -100- 10 dph, na uhradu 900 + 90 dph ""

    Máš vyúčtovaciu faktúru v plnej sume
    zaplatila si to na 2x
    1x bez DPH zo zálohy
    1x doplatok s celou DPH
    Riešenie :

    Koň má vačšiu hlavu

    PS 1
    A to máš nejaký zriedkavý tovar, keď tam máš DPH = 10 %

    PS2
    To ste platili zálohu 110 evri ???????????
    10 % hodnoty tovaru ??????????
    Katarína75 ps

    hodnoty boli len prikladom, realne ide o, 'trosku' vyssie hodnoty, ktora mi sposobi aj nadmerny odpocet

    v hlave mi len vrta KV DPH, ak sa to skontroluje krizovo, nebude to sediet, ja ako odberatel si uplatnim dph vyssie ako dodavatel!
    KEJKA DPH musíá byť rovnajá na oboch stranách.........
    Katarína75 ok, dakujem
    dph (tych 10 eur) z predfaktury si uplatnim v marci, aj ked datum dodania je v r.2013, vzhladom k tomu ze fakturu sme obdrzali az teraz 22.4.2014 ?
      zbaliť

    Zálohová fa a kontrolný výkaz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.