Zavrieť

Porady

Storno dodávateľskej faktury.

Ahojte, potrebujem poradit. V januari som zaevidovala fakturu od dodávateľa, vypýtala si DPH v danovom priznaní. Dnes t.j.13.3.2014 som zistila, že dodávateľ si tu fakturu ani nedal do účtovníctva a vystavil novu s iným VS. Avšak akosi pozabudol ma na to upozorniť. Ako si možem teraz stornovať tu zaúčtovanu fakturu a čo s DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Čo s DPH? Ak sa jeho výška nemenila, tak nič. Ak sa menilo, nech si to rieši dodávateľ podľa zákona - ty máš riadnu faktúru, on nemal vystavovať novú, ale mal vystaviť daňový dobropis alebo ťarchopis.
    Ktorého roka sa faktúra týka?
    vrtelka Je z januara tento rok. Ja nechcem, aby mi tam svietila stale ako neuhradená, kedže poctivo všetky FA platíme.
    tictac7 on to musí riešiť. Musí Ti vystaviť dobropis! Je to jeho problém, nie Tvoj!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jedine cez DDP a dph vrátiť štátu.
    Samozrejme, ak máš storno faktúry a novú.
    Naposledy upravil Tweety : 13.03.14 at 11:58
    vrtelka Od dodávateľa nemám storno, len novú FA. On ju neeviduje, tak nemá storno, on si vymenil dobru za zlú a mna neupozornil.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    z akého dôvodu dodávateľ vystavil inú faktúru?
    A ako si na to prišla, že tú, čo dal Tebe on neeviduje, ale vystavil si na Teba inú faktúru?
    ....inak, ak máš Ty riadnu faktúru, ktorá spĺňa všetky náležitosti podľa § 74 - Teba nemá, čo trápiť, že on si niečo mení len tak....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vrtelka NO dnes som zistila, že mam dva krat zaevidovanu tu istu dodávku a volala som odberateľovi, nech urobí dobropis. On mi povedal, že že dochlo k omylu pri prečíslovavaní faktur, ale on si tú zlu nezaevidoval a mna neupozornil. Takže nemože mi dat dobropis na nu.
    Tweety Nemôžeš mať dve faktúry k jednému dodaniu, jednu musíš stornovať.
    vrtelka velmi rada ale ako?
    Žanet No teraz už je to trochu prúser od kedy existuje KV - uviedla si jeho IČ DPH a číslo faktúry , nemohla si si to vymyslieť- máš doklad /stalo sa to aj mne, ale ešte nebol KV a dodávateľ neráčil zjednať nápravu, urobila som opravu u seba a vykázala chybu / no teraz by som už trvala na oprave na strane dodávateľa. Nech si doúčtuje chybnú faktúru a zároveň nech vystaví storno z dôvodu chyby - on bude na 0.- a tebe nech zašle storno a uplatníš si ho dátumom doručenia. Pre mňa je to najschodnejšie riešenie. Ja viem, že chyby sa robia, ale treba byť za ne aj zodpovedný.
    Llívia Vrtelka, chybu urobil dodávateľ, ale aj ty, pretože si uplatnila odpočet DPH pričom nedošlo k dodaniu tovaru alebo služby. Žanetin spôsob je správny - mal by si chybu opraviť dodávateľ, keď ju spôsobil - ale pochybujem, že dodávateľ bude mať záujem to riešiť. Ja by som v takejto situácii duplicitnú faktúru so zlým číslo stornovala v účtovníctve cez interný doklad a podala opravné DPH a KV.
      zbaliť

    Storno dodávateľskej faktury.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.