Zavrieť

Porady

Danove opravne polozky k danovemu priznaniu za rok 2013

Dobry den v roku 2012 som tvorila uctovnu opravnu polozku k pohladavke z roku 2011 vo výške 100%. danovo uznatelna opravna polozka bola len vo vyske 20%. ako postupovat pri danovom priznani za rok 2013. Danova opravna polozka je 50%. Bude tento rozdiel odpocitatelnou polozkou v DP za rok 2013? ak ano, tak na akom riadku.

Moze mi prosim niekto pomoct?
Naposledy upravil andromeda23 : 15.03.14 at 13:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    ja by som asi urobila rozdiel na 391/547, aby 391 bola správne 50% a cez DP nerobila nič
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andromeda23 Ale ja to mam zo zasady opatrnosti v uctw vycislene spravne. Mala som to overene auditorom. Len tento rok nemame povinnost auditu a som v koncoch
    hena22 určite to rieš mimo účtovne, cez daňové priznanie. nemáš dôvod znižovať OP ak je správna len z toho dôvodu by si si "zjednodušila život"
    KloferHladny Ten problem riešim "mimoúčtovne" účtovne. Pridám si súvahový účet 39xxxx/preúčtovanie opravných položiek.
    Mám 391a=daňová, 391b=nedaňová. Tých 30% (ktoré uvediete na riadku 290 DPPO) zaevidujem 391a/39xxxx a súčasne 39xxxx/391b. Tak, aby 391a aj 391b vyjadrovali skutočný stav už uplatnených resp. neuplatnených OP. Táto "práca naviac" sa Vám isto vráti pri odpise pohľadávok resp. pri ich úhrade v následujúcich rokoch (a tým pádom pri vyradení OP)
    andromeda23 no to nie je zly napad, lebo uz mam tych opravnych poloziek tolko ze sa z toho nascitavania excelovskych tabuliek idem zblaznit dik za dobry tip
      zbaliť

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Mimoúčtovne si znížiš základ dane o 30% nominálnej hodnoty pohľadávky. Neúčtuješ nič.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    andromeda23 Ja len neviem na aky riadok to dat v danovom priznani.ma tom som sa zasekla
    Adiks Do riadku 290 daňového priznania.
    andromeda23 adiks dakujem velmi pekne.
      zbaliť

    Danove opravne polozky k danovemu priznaniu za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.