Zavrieť

Porady

SZCO, DP typ B, pausal

Dobry den, chcem sa opytat niekolko veci k DP - som zivnostnicka, prekladatelka, rocne vystavim cca 30 faktur, pausalne vydavky.
na str. 3 vyplnam tabulku 1b - zasoby nemam ziadne, co mam dat do pohladavok? faktury mi odberatelia zaplatili, jedine ku koncu roka sa stane, ze mi niekto zaplati zaciatkom januara fakturu s datumom splatnosti v decembri a pri vystavovani faktur za mesiac december odo mna pozaduju zdanitelne plnenie 31.12. a datum splatnosti nasledne v januari.
Su teda pohladavky faktury po datume splatnosti alebo aj tie so zd. plnenim v decembri?
a este PRILOHA 1:
neplatim poistne na dobrovolne soc. poistenie - tam dam 0?
zdravotne: cast - "z toho prislusne k zdan. obdobiu, za ktore sa podava DP" - v decembri platim dvakrat - aj za 11 aj 12 mesiac, cize udaj bude rovnaky ako udaj vyssie predpokladam. Vdaka
Naposledy upravil petka80 : 16.03.14 at 15:07
16 komentárov     zbaliť
Mila123 1/ pohľadávky - áno
2/ príloha- vyplnenie je správne
petka80 dakujem, odpoved "ano" sa tyka ktorej moznosti? len po splatnosti alebo aj zd. plnenie?:-)
Mila123 dátum dodania je rozhodujúci
andromeda23 aj zdanitelne plnenie
Mila123 zdan. plnenia boli, už nie sú...../starý, resp. zastaralý výraz)
zdan. plnenia = dátum dodania
petka80 tak som z toho jelen:-D cize vsetky fa s datumom zd. plnenia - teda datumom dodania 31.12?
Mila123 áno, aby som to upresnila, všetky fa, kt. boli vystavené do 31 12 2013 a neboli uhradené v roku 2013 sú pohľadávkami
petka80 vdaka, mam totiz faktury vystavene 31.12. s dodanim 31.12. ale lehotou splatnosti 30.1. to nevadi, ze odberatel "nepresvihol" datum splatnosti?
Mila123 nie, nevadí.....je tvojou pohľadávkou k 31 12 2013
petka80 velmi pekne dakujem, patram, ako vam pridat body, no nejako mi to nejde
Mila123 v pohode, body sa dajú pridať pri odpovediach, nie v komentároch......pekný deň
petka80 ja sa tu vyskytujem len zriedka...este stale sa v tom vrtam...to co sme sa tu bavili, sa tyka druheho stlpca - konci zdan. obdobia. co dam do prveho? vsetky fa vystavene v roku 2012 a nezaplatene v roku 2012?
Mila123 áno, ale všetky fa, kt. bili vystavené do 31 12 2012 (možno má niekto nezaplatenú fa ešte staršiu) a tak isto to má byť za rok 2013, tak som to myslela ....inak dobre
petka80 napiste mi to prosim este raz po lopate, co do prveho a co do druheho stlpca.
moje chapanie: 1. stlpec: fa vystavene v roku 2012 a nezaplatene v roku 2012
2.stlpec: fa vystavene v roku 2013 a nezaplatene v roku 2013
nic starsie nemam, vzdy ide len o tych par dni na prelomoch rokov, kedy sa uhrady posunu
kn-alka ÁNO - tak
petka80 diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    SZCO, DP typ B, pausal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.