Zavrieť

Porady

Výnosy z dlhopisov a zdravotné odovdy

V súvislosti s daňovým priznaním za r. 2013 uvádzam v oddieli VII.príjmy z kapitálového majetku v tab. č.2 riadok 9 výnosy z dlhopisov prijatých v období od 1.7.2013 do 31.12.2013 na ktoré sa zrušila povinnosť zaplatiť zdravotné odovdy. Na str, 12 v Prílohe č. 1 v časti Na účely zdravotného poistenia ich musím uviesť, keď sú oslobodené od zdravotných odvodov ? R.9 hovorí, že je potrebné uviesť výnosy z dlhopisov prijatých od 1.1.2013 do 31.12.2013. Avšak na výnosy prijaté do 30.6.2013 sa vzťahuje povinnosť zdravotných odvodov, ale na výnos obdržaný od 1.7.-31.12.2013 (ja som obdržala výnos 23.12.2013) sa povinnosť zdravotného odvodu nevzťahuje, tak ich tu uvediem alebo nie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gladius je offline (nepripojený) gladius

    gladius
    Ja som riešil ten istý problém a dal som ich do prílohy do riadku 9. Chaos vzniká v tom, že v poučení na vyplnenie DPFO B príjemcovia výnosov z dlhopisov nie sú uvedení, že ju majú vypĺňať. Dal som dopyt aj na finančnú správu, ale zatiaľ žiadna odpoveď, ale som presvedčený, že tieto výnosy tam patria, lebo sú na tom podobne, ako dividendy z riadku 8. Okrem toho výnosy z dlhopisov prijaté do 30.6.2013 sa zdaňovali zrážkovou daňou a tam neboli žiadne zdravotné odvody. Uviedli by sa tam iba vtedy, ak by si nepovažovala zrážkovú daň za vysporiadanú, ale ako preddavok.

    Doplňujem, treba to tam dať na 100%. Našiel som to v poučení na vyplnenie DPFO B na vyplnenie VII. oddielu a nie ako som hľadal na vyplnenie prílohy č.1 :

    Všetky príjmy z dlhopisov, ktoré boli prijaté daňovníkom v roku 2013 a sú súčasťou základu dane (čiastkového základu dane) daňovníka z príjmov podľa § 7 zákona uvádzaného na r. 55 sa uvádzajú v prílohe č. 1 na r. 09. Tieto príjmy, ak boli vyplatené v roku 2013 nebudú podliehať zdravotným odvodom.
    Naposledy upravil gladius : 18.03.14 at 08:27

    Výnosy z dlhopisov a zdravotné odovdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.