Zavrieť

Porady

Ako mi vypocitali vysku materskej?

Dobry den prajem,
od 06.07.2012 bola som na materskej dovolenke s prvym dietatom az do 28.02.2013, potom som nastúpila na rodicovskej. Zamestnavatel od 01.03.2013 do 11.06.2013 mi vyplácal dovolenky. Teraz cakám druhé bábatko. Od 20.02.2014 som znovu na materskej dovolenke, ale Socialna poistovna mi urcila nizsiu vysku, co je podla mna nereálna. Citala som, ze zeny ktoré v predchádzajúcom roku boli na rodicovskej, budú dostat taku vysku materskej, co by vysla z pravdepodobného vymeriavacieho základu. Na mojom platobnom dekréte je 710,50 euro hrubá mzda, z coho denny vym.základ je 23,6833, a z coho 65% je 15,39 euro, ale mi urcili len 12,59 a neviem ze preco? V Soc.poistovni mi hovorili, ze suma je nizsia lebo mala som iny príjem, tj. vyplatené dovolenky. Nerozumiem to preco nízi vysku materskej...
Za informácie vopred dakujem.
Krisztina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Asi si čerpala dovolenku od 1.3.2013 do 11.6.2013, v tom čas si na rodičovskej dovolenke nebola. V takom prípade nie si celý rok 2013 na rodičovskej dovolenke, nevychádza sa z pravdepodobného zárobku ale z vymeriavacieho základu od 1.3.2013 do 11.6.2013 deleno poćet kalendárnych dní tohoto obdobia - pozri na vúplatne pásky, spočítaj vymeriavací základ (resp. hrubý príjem) deleno 103 dní to by mal byť DVZ.

    Ako mi vypocitali vysku materskej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.