Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť pri dvoch typoch DP a daňový bonus

Ahojte, prosím Vás, viete mi niekto poradiť ohľadom nezdaniteľnej časti?

Manžel bol do 4/2005 zamestnaný, do 12.8.05 evidovaný na úrade práce a následne si založil živnosť. Vypĺňa teda DP typu A i B. Pre A mu zaslal zamestnávateľ podklady a v tomto daňovom prizn. si uplatnil celú nezdaniteľnú časť 87.936,- na daňovníka. Znamená to, že v daňovom priznaní B si už nezdaniteľnú časť na seba odpočítať nemôže?

A ešte by som Vás chcela poprosiť o radu ohľadne daň. bonusu. Prvé štyri mesiace mu bol bonus vyplatený zamestnavateľom, teda za koľko zvyšných mesiacov si môže uplatniť nárok na DB v DP typu B, keď bol do začiatku živnosti evidovaný na úrade prace?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečítala si si tu príspevky?

    Základná vec - podáva len jedno DP a síce B

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    narýchlo som odklepla odpoved aby si sa netrápila s A_čkom.
    v DP_B je kolonka aj pre závislú činnosť - uvedieť podľa toho potvrdenia ČZD zo zamestnania.
    V inej kolonke budeš vypl§ať príjmy a výdaje, ČZD pre SZČO, potom sa to spočíta.
    Odpočítaš 87936,-Sk vypočítaš daň, potom uplatní 5000 Sk daňový bonus na každé dieťa.
    toto sú základné informíácie.
    Podrobnosti neskor, resp. je tu DP_B od Maríny. Tam to urobíš hravo.

    ahornik je offline (nepripojený) ahornik

    ahornik
    Velmi, velmi dakujem, tak to som sa dobre pomotala, teraz uz mam v tom jasno, len tie dan. bonusy... Ak mame dve deti a za prve styri mesiace mu uz bol vyplateny, to sa asi uvedie do r.91, no a zvysok do riadku 89? A prečo 5000?...Mozno su to primitivne otazky, ale odpoved pomoze. Este raz dakujem

    nezdaniteľná časť pri dvoch typoch DP a daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.