Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a zavazkoch - surne!

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
sakra aj s uctovnictvom
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dal si málo info
Ako si robil účtovníctvo? Účtovné programy robia aj výkazy.
Podnikal si už v roku 2004? máš počiatočné stavy, ak nie - nuly
Robil si normálne DP? Ak paušálne výdavky, výkazy netreba.
Ak máš naozaj len banku a pokladňu, vyplňaš riadky 9,10,11,15,98,21,99
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

logan
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
sakra aj s uctovnictvom
Tu máš link na excelovú tabuľku, ktorú urobila Marína. Podľa toho si ten výkaz určite urobíš.
http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=V%FDkaz
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
logan
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
sakra aj s uctovnictvom

Takže ide Ti o výkaz o majetku a záväzkoch :

riadok 02 - 0 /píšeš že nevlastníš nič/
riadok 08 - tu píšeš zostatok neuhradených faktúr v roku 2005
riadok 10 - tu píšeš zostatok v pokladni SKK a valutovej ak máš
riadok 17 - tu píšeš zostatok došlých faktúr ktoré nemáš uhradené +
odvody do fondov + výška dane z príjmu

Tieto stavy do výkazu vyplňuješ na základe spracovania ročnej uzávierky a inventariázie pokladne , pohľadávok- to sú vyšlé faktúry , záväzkov-to sú došlé faktúry a Tvoje záväzky voči poistovniam a štátu na dani z príjmu resp. DPH.

Ak píšeš , že zostatky vykazuješ len v pokladni a na bankovom účte , tak uvedieš tieto do výkazu + súčtové riadky vyplniť resp. vypočítaš a hotovo.Čoho sa bojíš .
0 0
logan logan

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
kukučka
dal si málo info
Ako si robil účtovníctvo? Účtovné programy robia aj výkazy.
Podnikal si už v roku 2004? máš počiatočné stavy, ak nie - nuly
Robil si normálne DP? Ak paušálne výdavky, výkazy netreba.
Ak máš naozaj len banku a pokladňu, vyplňaš riadky 9,10,11,15,98,21,99
Diky za reakciu v prvom rade, tu su odpovede:
1, nerobil som si nic. Iba som si vypisal vsetky faktury, prijmy a vydavky v exceli.
2, Podnikat som zacal az vo febr. 2005.
3, DP Typu B, nie pausalne, ale normalne vydavky

Mas podla tohoto este nejake rady, prosim???
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

vyplnil si tie riadky?
10 a 11 ostatné tiež, ale to už sú súčtové a kontrolné, nie z "účtovníctva"
0 0
logan logan

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
kukučka
vyplnil si tie riadky?
10 a 11 ostatné tiež, ale to už sú súčtové a kontrolné, nie z "účtovníctva"
Este naostro nic nevypisujem, zajtra budem musim ist este k nasej uctovnicke z firmy, snad bude ochotna..
Ved ja ani neviem, co su ceniny a peniaze. Nemam nijaky cash v nejakej pokladni, proste neviem, co kam...nenavidim uctovnictvo, fakt strasne.
0 0
logan logan

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
Zuzka
Tu máš link na excelovú tabuľku, ktorú urobila Marína. Podľa toho si ten výkaz určite urobíš.
http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=V%FDkaz
Super super super, si genial!!!!! Vdaka, boh ti to vynahrad na detoch, nech su krasne a zdrave.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dobre ideme step by step
máš účet v banke?
ak áno zostatok zaokrúhlený na sk r 11
0 0
logan logan

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
Zita5
Takže ide Ti o výkaz o majetku a záväzkoch :

riadok 02 - 0 /píšeš že nevlastníš nič/
riadok 08 - tu píšeš zostatok neuhradených faktúr v roku 2005
riadok 10 - tu píšeš zostatok v pokladni SKK a valutovej ak máš
riadok 17 - tu píšeš zostatok došlých faktúr ktoré nemáš uhradené +
odvody do fondov + výška dane z príjmu

Tieto stavy do výkazu vyplňuješ na základe spracovania ročnej uzávierky a inventariázie pokladne , pohľadávok- to sú vyšlé faktúry , záväzkov-to sú došlé faktúry a Tvoje záväzky voči poistovniam a štátu na dani z príjmu resp. DPH.

Ak píšeš , že zostatky vykazuješ len v pokladni a na bankovom účte , tak uvedieš tieto do výkazu + súčtové riadky vyplniť resp. vypočítaš a hotovo.Čoho sa bojíš .
Ty si mi aj minule dobe poradila.
S tym riadkom 17 si ma zaskocila pravdupovediac:

zostatok došlých faktúr ktoré nemáš uhradené (nemam take)
+
odvody do fondov - podnikam prvy rok, takze som neplatil este nijake, mam tam dat tie, co budem platit socialke a zdravotnej??? Asi nie..
+
výška dane z príjmu - teda naozaj tam mam dat tu sumu, co som uz aj previedol za 2005 DÚ?
Wow...ak sa mylim, oprav ma prosim.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
dal si málo info
Ako si robil účtovníctvo? Účtovné programy robia aj výkazy.
Podnikal si už v roku 2004? máš počiatočné stavy, ak nie - nuly
Robil si normálne DP? Ak paušálne výdavky, výkazy netreba.
Ak máš naozaj len banku a pokladňu, vyplňaš riadky 9,10,11,15,98,21,99
vyplnil si tieto riadky?
0 0
logan logan

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
kukučka
Dobre ideme step by step
máš účet v banke?
ak áno zostatok zaokrúhlený na sk r 11
To by sa ti chcelo takto neskoro??? Ty si anjel!
11 mam, pozrel som si vypis z BU k 31.12.05.
Tie peniaze a ceniny, co s tym? Niekto mi radil, ze to je rozdiel medzi Prijmymi a Vydavkami, normalka to co mas aj v danom ten rozdiel...neverim tomu ale
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no hurá!
Vo firemnej pokladni môžeš mať peňazí koľko chceš. Ak sa minú a momentálne nemáš zarobené, na bežné výdavky musíš vložiť vlastné.
účtovníctvo sa buedeme spolu učiť neskôr, :p teraz dokončíme výkaz,
do r. 10 daj trebár 5000 a urob súčty a máš výkaz.
0 0
logan logan

logan je offline (nepripojený) logan

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
kukučka
no hurá!
Vo firemnej pokladni môžeš mať peňazí koľko chceš. Ak sa minú a momentálne nemáš zarobené, na bežné výdavky musíš vložiť vlastné.
účtovníctvo sa buedeme spolu učiť neskôr, :p teraz dokončíme výkaz,
do r. 10 daj trebár 5000 a urob súčty a máš výkaz.
Takze tento zaznam je v podstate nepodstatny)) Mozem si vymysliet tych 5.000 a bude to ok, jo? Peniaze z uctu som si priebezne vyberal na vlastne ucely... cash som nemal nijaky, ani ten penazny dennik .
Diky ti a dobru noc!!!!!!!!!!!!!! Fakt si pomohla, idem ti dat OCENUJEM
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ešte chvíľu počkaj!
Nechcem ti kaziť radosť z hotovej roboty, ale ten denník máš mať.
Ani klásť indiskrétne otázky aký bol tvoj príjem v roku 2005.*
Smerujem nenápadne k otázke, či si to dokončíš po daňovom období sám, alebo niekomu zaplatíš.
Zdá sa mi, že ťa účtovníctvo chytilo za srdce.
Stiahni si z www.kros.sk demoverziu Alfy
Je zadarmo a legálne! * Ak tvoj príjem bol menší ako 200 000 Sk.
Ak väčší, gratulujem, môžeš ju vyskúšať a kúpiť si ju.
Ak si aj neúčtoval, môžes si v nej urobiť aj ten výkaz, aj DP, dobrú noc.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

našla som ti peňažný denník v exceli
http://www.porada.sk/attachment.php?...6&d=1123759395
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Prosím o kontrolu. Už som si nie ničím istý. SZČO ukončil živnosť 31.08.2005. Vo výkaze mám napísať Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.08.2005
Za obdobie: od 01/2005 do 08/2005
A zostavená dňa: 31.08.2005
Netreba tam uvádzať k 31.12.2005???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jojko19
Prosím o kontrolu. Už som si nie ničím istý. SZČO ukončil živnosť 31.08.2005. Vo výkaze mám napísať Výkaz o majetku a záväzkoch k 31.08.2005
Za obdobie: od 01/2005 do 08/2005
A zostavená dňa: 31.08.2005
Netreba tam uvádzať k 31.12.2005???

Vo výkazoch uvedieš dátum od 01/2005 do 08/2005 zostavené dňa 31.8.2005 .
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

logan
Takze tento zaznam je v podstate nepodstatny)) Mozem si vymysliet tych 5.000 a bude to ok, jo? Peniaze z uctu som si priebezne vyberal na vlastne ucely... cash som nemal nijaky, ani ten penazny dennik .
Diky ti a dobru noc!!!!!!!!!!!!!! Fakt si pomohla, idem ti dat OCENUJEM
Ak si chceš urobiť výkaz o majetku a záväzkoch, musíš mať spracované účtovníctvo. Nemôžeš trebárs v riadku peniaze a ceniny streliť nejakých 5000,-, keď v peňažnom denníku to tak nie je.
Ak tak veľmi neznášaš účtovníctvo (ako píšeš), prečo to neprenecháš tomu, kto to znáša viac????
Naposledy upravil martina12 : 31.03.06 at 08:29
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Zita5
Vo výkazoch uvedieš dátum od 01/2005 do 08/2005 zostavené dňa 31.8.2005 .
Ďakujeeeem.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Ahojte, teraz si pozerám výkaz o majetku a zavazkoch r.2005 a neviem či som urobila dobre, keď som na r.17 dala zostatok leasingových splátok aj s DPH jedná sa o leasing stroja, nemala som dať bez DPH, keď si viem uplatniť DPH mesačne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať