Zavrieť

Porady

danove - zivnost - sro

Zdravim, vedel by mi niekto poradit? moj problem je: neviem ako spravit danove priznanie nakolko minuli rok som bol zivnostnik (zivnostnik som bol niekolko rokov) zaroven zamestany TPP na 3 mesiace (dal som vypoved v skusobnej dobe) neskor som zivnost zrusil a zalozil sro...no a co teraz? treba jedno priznanie ci viac? alebo co a ako riesit?...este som rozmyslal nad money lebo faktury vystavujem v aplikacii idoklad...ale moc sa v tom softe nevyznam a to uz sa stym babrem tyzden som myslel ze nahadzem faktury a bude danove...no a dovod preco to riesim sam je ze som som rozisiel s pritelkou ktora mi nechala pred dverami krabice papierov a dovi dopo vsetky tieto veci mi riesila ona...Dik moc za kazdu radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Aj ja ti odporúčam podať odklad podania, vzor máš tu:

    http://www.finance.sk/download/296-v...riznania-2014/

    Zvľášť musíš podať na svoje meno - živnosť a zvlášť na s.r.o.

    Daňový priznanie budeš podávať ako osoba - zo živnosti + zamestnanie - DP typ B
    a zvlášť ako s.r.o. - DP právnických osôb

    DP zo živnosti+zamestnanie by si po preštudovaní DP možno zvládol, ale s.r.o. musí viesť podvojné účtovníctvo a to bez akýchkoľvek základov ohľadom účtovníctva určite nezvládneš - najmi si odborníka-účtovníka.

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    poradím Ti, daj odklad daňového priznania, medzitým si nájdi účtovníčku ona Ti s tým pomôže.
    Naposledy upravil Darma111 : 19.03.14 at 17:39
    pedro15 diki, chcel som to zvladnut sam ale asi to tak budem musiet urobit...len niesom si isty ci to ide? treba mat nejaky dovod? musim skocit co najskor na danovy urad...

    danove - zivnost - sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.