Zavrieť

Porady

Prijem z internetu(zahranicny produkt) - provizie - danove - zivnost?

Caute porada sk.

Pracoval som v Irsku 2.5 roka a bavi ma vlastne vsetko co suvisi s webom. Na nete stravim denne dost casu surfovanim anglickych stranok kde ziskavam stale nove a nove informacie o webe vseobecne(SEO on page, off page, webdesign, atd.)

Mojou vyhodou je ze ovladam anglictinu na dobrej urovni.
Ale k veci:

Vzdy ma lakala vidina penazi ktore sa daju zarobit na nete ak viete ako tak je to v podstate nic tazke.

Bud sa jedna o predaj vasho produktu pomocou eshopov alebo len klasickymi strankami ktore si sami spravite.

V septembri tohto roku som spravil 1 stranovu webovu stranku kde prezentujem produkt od zahranicnej anglickej firmy(stranky).

Ide o webdesign software - ponukaju mnoho produktov na temu web-webdesign-web coding.

Kazdy z nas vie ze fraza "zarabaj na nete" ci anglicky " make money online" a mnoho dalsich fraz vyhladava denne Miliony ludi ktori by chceli financnu nezavislost ci len tak si privyrobit par stoviek mesacne.

Kedze ma bavi ucit sa nove veci, tak som sa do toho dal.

Moja otazka:

V Septembri tohto roku som spravil webovu 1 stranovu stranku a do dnesneho dna som zarobil z predaja 261$(5 predajov v hodnote 197$ a ja mam z 1 predaja 25% takze moja provizia je x$)

Potrebujem vediet co robit v takomto pripade aby moje zisky ktore si poslem na ucet boli legalne zdanene a celkovo moja cinnost takehoto druhu bola 100% legalna?

Musim mat zivnost?
Ak nie - je tam nejaky penazny limit za mesiac, ktory ked prekrocim tak si musim spravit zivnost?
Mam narok na prispevok(3900 EUR myslim) na podnikanie v tomto obore?
Co s danovym priznanim?
ako na to - podrobne prosim.
-----------------------------------------------------------------------

O co vlastne ide?

Ide o predaj niekoho produktu - takymto ludom sa moze nadavat 'webmaster' alebo 'affiliate' ak chcete.

Pre tych co nevedia alebo nechapu, vysvetlim ako taketo nieco funguje.

Povedzme ze porovnam moju stranku s masiarstvom.

-> Ja si spravim webstranku a masiar si otvori masiarstvo.

-> ja predavam na mojej stranke niekoho produkt(software) z ktoreho mam proviziu ihned ako si niekto z navstevnikov mojej stranky kupi tento produkt.

-> masiar ide do zahranicia po lacne maso, toto maso on nasledne preda a vlastne rozdiel ceny z nakupu a predaja ma vlastne 'profit'/'proviziu'

- ja mam navstevnikov na mojej stranke ktorych zaujima produkt ktory ja predavam/reklamujem
- masiar ma zakaznikov v jeho masiarstve ktori si chcu kupit maso.


Dakujem za rady...
Martin
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Niekto kto mi odpovie?

    Musim to len zdanit ci si musim/mozem spravit zivnost na takyto prijem?

    Co ak spravim viacej stranok a tym padom moje prijmy budu vacsie?
    Affiliate program je v podstate forma sprostredkovania. Ja by som to asi riesil zivnostou na predmet podnikania "sprostredkovatelska cinnost". Prijmy normalne priznavat a zdanovat.

    Narok na prispevok mas v pripade nakupu strojov, resp. zariadenia, nevyhnutneho k podnikaniu. Mozno keby si nejako objasnil ze nutne potrebujes vlastny pocitac, alebo server. Ale sance, ze Ti to schvalia su minimalne.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Na túto činnosť potrebuješ jednoznačne živnosť. A to preto, že vykonávaš činnosť stále. T.j. aj vtedy keď nič nezarobíš, tak web stránka ide a pokúšas sa o sprostredkovanie.

    Ako Marek vyššie napísal, na affiliate potrebuješ živnosť "sprostredkovateľská činnosť"

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Co sa zivnosti, to ti uz poradili.
    Co sa tyka zdanenia, tak sa to zdanuje ako normalny prijem z podnikania, tj. budes podavat normalne danove priznanie B.

    Prijem z internetu(zahranicny produkt) - provizie - danove - zivnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.