Zavrieť

Porady

nezdaniteľná položka na manželku

dobrý deň. v roku 2013 som bola do 2.9. nezamestnaná. neviete mi niekto poradiť ako vypočítať nezdaniteľnú položku, ktorú si manžel môže na mňa uplatniť? Do septembra som nemala žiadny iný príjem. dakujem za odpoved
veronikasad Od septembra do konca roka si mala aký príjem ?
marcela2312 1357,48 je to bez soc. a zdravotného poistenia. Hrubý 1567,50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    NČZD vypočítaš :
    3735,94-1357,48/12*9

    NČZD si môžeš uplatniť aj za mesiac september, nakolko podmienka bola splnená k 1. dňu kal.mesiaca
    marcela2312 dakujem pekne za odpoved,

    lara333 je offline (nepripojený) lara333

    už ani neviem lara333
    Ak si do 01.09.bola evidovaná na ÚP , resp. si sa starala o dieťa do 3 rokov veku (resp. 6 rokov ak má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav),prípadne sa považuješ za občana so zdrav.postihnutím, resp. si poberala peňažný príspevok za opatrovanie potom si manžel môže na teba uplatniť celú nezdaniteľnú časť 3735,94 EUR. (samozrejme, po odpočítaní tvojho príjmu od 02.09. - predpokladám, že si sa zamestnala). Ak nespĺňaš ani jednu z týchto štyroch podmienok potom iba 3/12 z NČD, t.j 3735,94 : 12 x 3 = 933,98 (mínus tvoj príjem)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Prečo 3/12 ? Nezamestnaná bola do 2.9. - nie od 2.9.
    marcela2312 od 2.9 som sa zamestnala. bola som vedená na úrade práce, kedže je manžel živnostník nepoberala som nič
    lara333 Sorry, prehodila som dátum s tým, že si bola na ÚP do 02.09 ...., a nie do... takže tak, ako píše Veronika x9 mesiacov
      zbaliť

    nezdaniteľná položka na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.