Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť ZD 2013 na manžela (čiastočný invalid, nezamestnaný, dohodár)

Akú výšku nezdaniteľnej časti si môžem uplatniť na manžela, ak bol celý rok 2013 evidovaný na úrade práce, je poberateľom dôchodku zo soc. poisťovne (čiastočný invalid) vo výške 1680,93 € a boli mu vyplatené dávky v nezamestnanosti v sume 659,60 €. Mal príjem z dohody 160,65 € (po odrátaní odvodov).. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Od celkovej NČ odrátaš všetky jeho príjmy(ID,dávky, dohoda) a ten rozdiel uplatníš.Celý len v prípade, že bol v evidencii už od 1.1. 2013 .
    dorotelka (Dnes 17:53) Veď práve, že bol v evidencii o uchádzačov celý rok 2013.. tak mám uplatniť 3735,94 €? A za jeho príjem sa považuje aj dávka v nezamestnanosti?
    áno, veď som to uviedla. Príjem má 2501,18, NČ 3735,94-2501,18= 1234,76
    toľko teda uplatníš.
    Naposledy upravil Tweety : 20.03.14 at 16:13
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dorotelka Veď práve, že bol v evidencii o uchádzačov celý rok 2013.. tak mám uplatniť 3735,94 €? A za jeho príjem sa považuje aj dávka v nezamestnanosti?
    Tweety áno, veď som to uviedla.
    Tweety doplnila som do príspevku
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    3735,94-1680,93-659,6-160,65=1234,76
    Môžeš uplatniť: 1234,76

    Nezdaniteľná časť základu dane ročne na manželku (manžela):
    - ak je základ dane daňovníka rovný alebo nižší ako 34 401,74 eura (176,8-násobok sumy platného životného minima):
    • 3 735,94 eura, ak manželka (manžel) žijúca s ním v domácnosti nemala žiadny vlastný príjem
    rozdiel medzi sumou 3 735,94 a vlastným príjmom manželky (manžela) žijúcej s ním v domácnosti, ak manželka (manžel) mala vlastný príjem nepresahujúci sumu 3 735,94 eura
    • nula, ak manželka (manžel) žijúca s ním v domácnosti mala vlastný príjem presahujúci sumu 3 735,94 eura.
    Naposledy upravil kn-alka : 20.03.14 at 16:19
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dorotelka To vážne? Musím odrátať všetky dávky? Čo mám napísať teda do riadku 31? Akú sumu a počet mesiacov?
    kn-alka však to tam máš napísané, čo tam treba napísať: vlastné príjmy manžela a mesiace 12
    dorotelka ok, ďakujem... takže tam napíšem 1234,76 a 12 mesiacov.. zlatá, vďaka
    kn-alka NIE - príjem manžela je predsa 2501,18
    na r.74 dáš 1234,76 - túto sumu si uplatňuješ ako odpočet
    dorotelka Ďakujem, včera si mi veľmi pomohla. Prosím Ťa, ešte posledná otázka týkajúca sa daňového bonusu: Prosím Vás, keď robím DP typ B, vychádza daň 0, tak daňový bonus (http://www.porada.sk/danovy-bonus#__AUTOKW) 254,64 € uvediem do riadkov 93, 96 a 97? Robím to správne? Ďakujem. (robím DP cez paušálne výdavky a hrubý príjem je 9195,45 €)
    kn-alka áno
    dorotelka Ďakujem. A ak by bol príjem len 1780€, nulová daň, tak nárok na DB nie je?
      zbaliť

    Nezdaniteľná časť ZD 2013 na manžela (čiastočný invalid, nezamestnaný, dohodár)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.