Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť základu dane na manžela

Je možné pri uplatenení nezdaniteľnej časti základu dane na manžela odpočítať od vlastného príjmu manžela zaplatené preddavky samoplatiteľa na zdravotné poistenie? Vlani, keď som v daňovom priznaní pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane na manžela odpočítala od jeho príjmu zaplatené zdravotné poistenie ako samoplatiteľa, vyzvali ma z daňového úradu, aby som to opravila. Podľa ich vyjadrenia, nie je možné odpočítať od vlastného príjmu zaplatené poistné samoplatiteľa na zdravotné poistenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok
    ÁNo, nie je možné odpočítať odvody samoplatiteľa.
    Majka, prečo? Veď:

    príjem manželky/manžela, znížený o zaplatené poistné a príspevky, ktoré manželka/manžel bol povinný v príslušnom zdaňovacom období platiť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, nie je možné odpočítať odvody samoplatiteľa. Prepáč, ospravedľňujem sa, nechcela som pomýliť, príspevok som zle prečítala. Samozrejme ak ide o uplatnenie NČ na manžela, odvod je možné odpočítať od samotného príjmu.
    Naposledy upravil Tweety : 05.03.13 at 13:00
    Alena001 Ak nie je možné odpočítať odvody samoplatiteľa na zdravotné poistenie od jeho príjmu pri uplatnení nezdaniteľnej časti základu dane na manžela za rok 2012, potom máte nesprávnu informáciu na stránke PORADA.sk v časti nezdanit.časť základu dane na manželku

    Nezdaniteľná časť základu dane na manžela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.