Zavrieť

Porady

Odpočitateľná položka na manželku

Pekný podvečer...
prosím o radu...dostalo sa mi do rúk potvrdenie o dávkach (materské) vyplatených SP (manžel si odpočítava na manželku),
avšak zmiatla ma jedna vec, v potvrdení je prvé materské za 01/2013 vyplatené v 02/2013. Chýba mi tam vyplatené materské v januári, alebo sa to takto neuplatňuje?
Vďaka
ewita888 odkedy je na materskej? ak od januára, tak je to dobre
koricka na materskej je od novembra 2012 ... takže je potrebné zdokladovať aj materské za 12/2012 vyplatené v 01/2013 :/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Za január sa vypláca vo februári, to je dobré. Vypláca sa totiž pozadu. AK bola na MD už napr. v dec. predch. roka, zarátaš teda príjem do januára. Nárok na NČZD je len za mesiace starostlivosti o dieťa. Takže ak napr. dieťa sa narodilo 15.1., tento mesiac na uplatnenie nepočítaš.
    koricka Ďakujem
    Toho som sa obávala...nemohli by vystavovať potvrdenie s príjmom v 01/2013 teda aj s priznaným materským za 12/2012, keď im dotyčná osoba povie,že potvrdenie potrebuje k daňovému priznaniu? Ach, jááj...
    Ešte ak môžem drobný dotaz, ak manželia majú rozdielne trvalé bydlisko, ale žijú v spoločnej domácnosti, musí manžel priložiť k daňovému priznaniu čestné prehlásenie, že sa stará o dieťa?
    ewita888 nie,netreba, trvalý pobyt nie je podmienkou

    Odpočitateľná položka na manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.